Csúfolták az iskolában, ezért megpróbált végezni magával egy mohácsi diáklány Közoktatás
Gál Luca

Csúfolták az iskolában, ezért megpróbált végezni magával egy mohácsi diáklány

A lányt mentőhelikopterrel szállították kórházba.

Hipót ivott és felvágta az ereit egy nyolcadikos iskolás lány mohácsi otthonában – számolt be az esetről a TV2 Tények.

A hírműsor szerint a gyereket mindennap csúfolták az iskolában, mert fejlettebb volt a kortársainál. A lányra a szülei találtak rá az otthonukban, majd mentőhelikopterrel vitték kórházba, ahol sikerült megmenteni az életét.

Egy megkérdezett szerint az ott élők nem tudtak a durva piszkálódásokról, mert a lány nem mondta el senkinek.

A Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság közlése szerint az esettel kapcsolatban bejelentés érkezett hozzájuk, ezért az iskolában adatgyűjtést végeztek. Az esetről tájékoztatták a helyi családsegítő szolgálatot is.

 

Hiába lenne rá pénz, mégis van olyan tankerület, ahol nem mehetnek busszal kirándulni a diákok Közoktatás Kurucz Tünde

Hiába lenne rá pénz, mégis van olyan tankerület, ahol nem mehetnek busszal kirándulni a diákok

A 16. kerületi iskolákban több szülő szerint nem engedélyezi a tankerület a bérelt buszos kirándulásokat. Az Észak-Pesti Tankerület cáfol, viszont az előző tanévben csak az erre szánt keretösszeg töredékét használták fel az intézmények. Az országban máshol sem jobb feltétlen a helyzet. Vannak olyan iskolák, ahol a szülők fuvarozzák autóval a gyerekeket az osztálykirándulásra.