3+1 dolog, amit mindenképp vigyetek magatokkal a központi írásbeli felvételire Közoktatás
Székács Linda

3+1 dolog, amit mindenképp vigyetek magatokkal a központi írásbeli felvételire

A nagy izgulásban elfeledkezhettek róluk, pedig nagyon fontos, hogy nálatok legyenek. Összeszedtük, miket dobjatok be a táskátokba az utolsó pillanatban, ha esetleg még nem tettétek meg.

10 órakor több mint 68 ezer diák kapja meg a feladatlapját, elkezdődnek az idei központi írásbeli felvételi vizsgák. Hogy az egész nap és a vizsga is a lehető leggördülékenyebben teljen, összeszedtük, miket ne hagyjatok otthon.

1. Személyi igazolvány

Nagyon fontos, hogy legyen nálatok valamilyen személyazonosításra alkalmas igazolvány - diákigazolvány vagy személyi igazolvány - hiszen ez szükséges ahhoz, hogy beengedjenek titeket a vizsgára. Bizonyosodjatok meg róla, hogy a kettő közül valamelyik nálatok van, mielőtt elindultok.

2. Körző, vonalzó, szögmérő

A magyar feladatlap megoldása során nem használhattok segédeszközökett, a matematikában viszont segítségetekre lehet a körző, vonalzó és szögmérő.

Számológépet viszont NE vigyetek magatokkal. Ezt a központi írásbelin nem lehet használno.

3. Íróeszközök

Egyértelműnek tűnik, de lehet, hogy a nagy sietségben és idegeskedésben elfeledkeztek róla, hogy eltegyétek. Legyen nálatok a tolltartótok, benne radírral, ceruzával és lehetőleg több tollal arra az esetre, ha menet közben valamelyikről kiderülne, hogy nem fog.

Ne a vizsga közben vagy előtt kelljen íróeszközt kérni valakitől és ezzel is az időt húzni. Dobjátok be a táskátokba még előző este vagy szombat reggel.

+1 Ennivaló, innivaló, szőlőcukor

Célszerű, ha a vizsgát megelőzően reggeliztek, de arra az esetre, ha csak nehezen tudtok bármit is lenyelni az izgulás miatt, vigyetek magatokkal valami harapnivalót, amit a két feladatlap közti szünetben be tudtok kapni. Legyen nálatok víz és szőlőcukor is arra az esetre, ha kellemetlenül érzitek magatokat.

És ne izguljatok, nem ezen múlik "minden."

 

Akár százezer forintos különbség is lehet a középiskolai felvételi előkészítők díjai között Közoktatás Gál Luca

Akár százezer forintos különbség is lehet a középiskolai felvételi előkészítők díjai között

Jelentős összegeket spórolhatnak a szülők, ha gyereküknek sikerül bekerülnie egy középiskola által szervezett felvételi felkészítőre: ezek ára jellemzően néhány tízezer forint. Külsős szervezeteknél azonban már mélyebben a pénztárcába kell nyúlni, hiszen a díjak akár a százezer forintos szintet is elérhetik.