Egy temesvári iskola több tucat diákja és oktatója került mérgezéses tünetekkel kórházba Közoktatás
Eduline/MTI

Egy temesvári iskola több tucat diákja és oktatója került mérgezéses tünetekkel kórházba

A hatóságoknak még nem sikerült megállapítaniuk a rosszullétek okát.

A temesvári C. D. Loga Főgimnázium összesen mintegy 30 diákjánál és 12 oktatójánál észleltek mérgezéses tüneteket – tette közzé az MTI a Temes megyei tanfelügyelőség vezetője, Aura Danielescu sajtónyilatkozatát.

Az érintettek közül többen már kedden gyomorfájásra és hasmenésre panaszkodtak. Végül a nap folyamán 18 diákot és három felnőttet kellett a város különböző kórházaiba szállítani kivizsgálásra. Szerdán pedig még többen kerültek kórházba hasonló tünetekkel.

A tanintézményben az oktatást aznapra felfüggesztették, a tanítási hét két utolsó napján pedig online tartják az órákat.

A mérgezéses tünetek okát nem tudták megállapítani, ezért a helyszínre érkezett a vészhelyzeti felügyelőség, az egészségügyi hatóság és a tanfelügyelőség is. A Tion.ro helyi hírportál szerint szerdán a megyei vészhelyzeti bizottság is összeült, hogy elemezze a helyzetet. Jelenleg a laboratóriumi vizsgálatok eredményeire várnak.

 

Az Egyesült Királyságban vagy az USA-ban jobb egyetemre járni? Felsőoktatás Vendégszerző

Az Egyesült Királyságban vagy az USA-ban jobb egyetemre járni?

Sokan álmodoznak arról, hogy külföldön tanuljanak, de amikor választani kell a brit és az amerikai egyetemek között, könnyű elveszni. Mindkét rendszer világszínvonalú, mégis másképp működik: eltér a tanórák felépítése, a felvételi folyamata, a közösségi élet és a mindennapok ritmusa. Ritli Zsanett írása, aki a University of St. Andrews alumnájaként és jelenlegi Fulbright-ösztöndíjas NYU hallgatóként mindkét felsőoktatási rendszerben első kézből szerzett tapasztalatot.