Kizárólag csapvizet isznak Bécsben az iskolások: hatalmas sikert értek el vele Közoktatás
Gál Luca

Kizárólag csapvizet isznak Bécsben az iskolások: hatalmas sikert értek el vele

A bevezetett programmal a diákok nem csak új ismereteket szerezhetnek, de a környezetvédelemből is kivehetik a részüket.

Több mint tíz éve kezdődött a „Vizes iskolák” című iskolai program Bécsben, amellyel a főváros a cukros üdítőkről a csapvíz ivására szeretné átszoktatni a diákokat - írja a medicalonline.hu.

A programhoz már több mint 350 általános- és középiskola csatlakozott, aminek köszönhetően 120 ezer diák ma már kizárólag csapvizet iszik. A főváros célja többek között, hogy a diákok ezzel megtanulják, miért fontos a megfelelő vízfogyasztás, ráadásul később otthon is nagyobb eséllyel választják majd a csapvizet az üdítők helyett.

Minden új résztvevő a tanévkezdéskor egy kulacsot kap ajándékba a vízműtől, amit az oktatási intézményekben is használhatnak, ezzel is azt a célt szolgálva, hogy minél kevesebb műanyag üvegeket vásároljanak. Ennek pedig már látható eredménye is van, ugyanis a program indulása óta, az elmúlt tíz évben több mint tízmillió PET-palacktól kímélték meg a környezetet.

 

 

 

Így szervezték át a gólyatáborokat a BME-n Felsőoktatás Kurucz Tünde

Így szervezték át a gólyatáborokat a BME-n

Mentálhigiénés szakember, választási lehetőség és „semmi sem kötelező” – a Műegyetemen az elmúlt év során változtattak a gólyatáborokon. A tavalyi vizsgálat eredményéről, az átszervezésekről és a pótfelvételiről Bihari Péterrel, a BME oktatási rektorhelyettesével és Lévai Imrével, az egyetem hallgatói képviseletének elnökével beszélgettünk.