Demonstárciót tart délután az Egységes Diákfront Közoktatás
Tornyos Kata

Demonstárciót tart délután az Egységes Diákfront

Délután háromkor vonulnak a Belügyminisztérium elé. Mutatjuk a részleteket.

"Béremelést, ne szemfényvesztést!" címmel január 13-án, szombaton tartja az aHang és az Egységes Diákfront az idei év első demonstrációját. A megmozdulást a Belügyminisztérium elé szervezik, hogy megmutassák Pintér Sándornak, folytatják a küzdelmet az oktatás reformjáért.

Az akció 15 órakor kezdődik, amiről az aktivisták azt mondták, hogy „több performatív elem és kevesebb beszéd” fogja jellemezni.

A 32 százalékos béremelést részsikernek nevezték, azonban a követelésik között nem csak a fizetésemelés szerepelt. Továbbra is változást szeretnének elérni az iskolai szegregációban, a tanszabadságban, illetve az alaptantervben. Ezért a béremelések ellenére is fontosnak tartják az újabb megmozdulások szervezését.

 

Ötletük sincs a Harvardon tanuló külföldi hallgatóknak, mi történik, ha a Trump-kormány miatt nem tanulhatnak tovább az egyetemen Felsőoktatás Székács Linda

Ötletük sincs a Harvardon tanuló külföldi hallgatóknak, mi történik, ha a Trump-kormány miatt nem tanulhatnak tovább az egyetemen

Hétezer fő. Körülbelül összesen ennyi hallgatónak és oktatónak kellene elhagynia a világ egyik legjobbnak vélt felsőoktatási intézményét, a Harvardot, ha a Trump-kormány beváltja a fenyegetéseit és a következő félévtől kezdve az egyetem nem fogadhat külföldi hallgatókat. A diákok szerint ez példa nélküli intézkedés lenne, a kérdéseikre pedig senki sem tudja a választ; talán még maga az amerikai jogrendszer sem. Érintett magyar hallgatókkal beszélgettünk.