Hamis orvosi papírokkal igazolta egy anyuka a gyerekei hiányzását Közoktatás
Gál Luca

Hamis orvosi papírokkal igazolta egy anyuka a gyerekei hiányzását

A két kiskorú közel egy évig nem járt óvodába.

A debreceni rendőrség hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt folytatott nyomozást azzal a 46 éves anyukával szemben, aki többször is meghamisította a gyerekei igazolásait – számolt be az esetről a police.hu.

A nyomozás adatai szerint az anyuka a szabályoknak megfelelően gyermekorvos által kiállított dokumentumokkal igazolta két kiskorú gyerekének betegség miatti hiányzását az óvodában. Az igazolások összevetésekor azonban feltűnt, hogy a papírok nagyon hasonlítanak egymásra.

A dátumokon és a neveken kívül minden dokumentumon pontosan ugyan ott helyezkedtek el az orvosi pecsétek. Mint kiderült, az anyuka egy korábban kiállított orvosi igazolást írt át több alkalommal is.

A rendőrök már befejezték a nyomozást és az iratokat elküldték az ügyészségnek.

Ötletük sincs a Harvardon tanuló külföldi hallgatóknak, mi történik, ha a Trump-kormány miatt nem tanulhatnak tovább az egyetemen Felsőoktatás Székács Linda

Ötletük sincs a Harvardon tanuló külföldi hallgatóknak, mi történik, ha a Trump-kormány miatt nem tanulhatnak tovább az egyetemen

Hétezer fő. Körülbelül összesen ennyi hallgatónak és oktatónak kellene elhagynia a világ egyik legjobbnak vélt felsőoktatási intézményét, a Harvardot, ha a Trump-kormány beváltja a fenyegetéseit és a következő félévtől kezdve az egyetem nem fogadhat külföldi hallgatókat. A diákok szerint ez példa nélküli intézkedés lenne, a kérdéseikre pedig senki sem tudja a választ; talán még maga az amerikai jogrendszer sem. Érintett magyar hallgatókkal beszélgettünk.