Ezer pedagógus készült fel az allergiás gyerekek ellátására Közoktatás
Eduline

Ezer pedagógus készült fel az allergiás gyerekek ellátására

Elsősorban azok, akik olyan intézményben dolgoznak, ahol van allergiás gyerek.

Közel ezer pedagógus végezte el az Oktatási Hivatal (OH) és az Országos Mentőszolgálat „Elsősegélynyújtási ismeretek – A légutat veszélyeztető állapotok és az anaphylaxia" című képzését - számolt be róla az OH.

A hivatal tájékoztatása szerint a képzésre elsősorban azok a pedagógusok jelentkeztek, akik olyan intézményben dolgoznak, amibe az előzetes felmérés alapján jár legalább egy olyan diák, akinél kialakulhat anafilaxiás állapot.

"Az elméleti modult az OMSZ online képzési felületén lehetett elvégezni, amelyen az online tananyag is elérhető volt. A gyakorlati alkalmakon, amelyek az OH pedagógiai oktatási központjai révén az ország valamennyi régiójában megvalósulhattak, a résztvevők az elsősegélynyújtás alapvető teendői mellett az allergiás gyermekek gyors és hatékony ellátását is elsajátíthatták: tapasztalt mentősök irányításával gyakorolhatták például az autoinjektor használatát" - írják.

A visszajelzések szerint a pedagógusok megkapták azokat az elméleti és gyakorlati ismereteket, amikre szükségük volt, hogy magabiztosan támogassák az allergiás diákokat az oktatási-nevelési intézményekben.

A képzés várhatóan folytatódik, az új időpontokról az Oktatási Hivatal tájékoztatja az érintett pedagógusokat.

 

"Elveszik a lehetőséget a normális sportolástól" - a szülőknek és a diákoknak is teli a hócipője a mindennapos testneveléssel Közoktatás Székács Linda

"Elveszik a lehetőséget a normális sportolástól" - a szülőknek és a diákoknak is teli a hócipője a mindennapos testneveléssel

Míg a mindennapos testnevelésre vonatkozó szabály szigorításával a kormány a gyerekek egészségét kívánta erősíteni, a szülők szerint a hatás éppen ellentétes: a diákok kimerülnek, frusztráltak lesznek, és lassan elidegenednek a mozgástól a heti öt iskolai testnevelés miatt, amik közül tavaly óta már csak a versenysportolók hagyhatnak ki kettőt.