Megtiltották Budaházy Györgynek, hogy egy iskolában tartsa meg az előadását Közoktatás
Gál Luca

Megtiltották Budaházy Györgynek, hogy egy iskolában tartsa meg az előadását

A tankerület ellenzése miatt másik helyre vitték a rendezvényt.

Az MSZP-s Harangozó Tamás az azonnali kérdések órájában arról beszélt az Országgyűlésen, hogy Szekszárdon nemrég sokakban felháborodást keltett, amikor kiderült, hogy a terrorista cselekményért jogerősen elítélt és közügyektől eltiltott Budaházy György egy iskolában fog előadást tartani – írta meg a HVG.

A hírről korábban Hadházy György független országgyűlési képviselő a Facebook-oldalán posztolt:

Budaházy a szekszárdi Garay János Gimnázium dísztermében tartott volna "léleképítő előadást", azonban a tankerület vezetője ezt megtiltotta. Így a rendezvényt végül az önkormányzat egyik helyiségébe tették át.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egyetértett a tankerület vezetőjével és helyeselte a döntését, hogy nem adott helyett az említett rendezvénynek.

 

 

Egyetemi felvételi 2025: mutatjuk, mire adnak pluszpontokat az egyetemek Érettségi-felvételi Gál Luca

Egyetemi felvételi 2025: mutatjuk, mire adnak pluszpontokat az egyetemek

A 2025-ös felsőoktatási felvételin továbbra is maximum 500 pontot lehet elérni. Ebből legfeljebb 100 pontot intézményi pontként számíthatnak be az egyetemek. Ebbe a keretbe tartozik például a nyelvvizsga, amelyért akár 50 pont is járhat, egy nemzetközi eSport-versenyért 20 pontot, míg az önkéntes tartalékos katonai szolgálatért akár 64 pontot is kaphattok. Összegyűjtöttük, mire jár pluszpont.