Plakátkampányt indít a kormány az iskolákban Közoktatás
Kurucz Tünde

Plakátkampányt indít a kormány az iskolákban

Országszerte összesen 4500 köznevelési intézménybe kerülnek ki a plakátok, amelyek az online zaklatásra hívják fel a figyelmet.

A védelem online is megillet! Kérdezz, szólj, jelezz! - ezek a legfontosabb üzenetei azoknak az iskolai plakátoknak, amelyeket a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) jogsegélyszolgálata, az Internet Hotline és a Belügyminisztérium (BM) Integrált Jogvédelmi Szolgálata közösen dolgozott ki.

A kormány Facebook-oldala szerint 4500 iskolába kerülnek ki a plakátok.

 

A plakátok nyolc pontban hívják fel a figyelmet az online visszaélés alapjául szolgáló helyzetekre. Többek között azt erősítik a gyermekekben, hogy:

  • senki nem bánthatja őket, még online sem,
  • senki nem közösítheti ki őket, hiszen mindannyian egyformán értékesek
  • senki nem kérhet tőlük olyat,, ami számukra kellemetlen vagy amit nem akarnak megtenni.
Mindkét szervezet abban bízik, hogy a plakáton lévő üzenetek eljutnak a diákokhoz.

Az UNICEF Magyarország 2022-es felméréséből kiderült, hogy a magyar középiskolások  66 százalékát a tanulmányai során rendszeresen éri vagy érte fizikai, lelki vagy verbális erőszak, az esetek csaknem felében napi szinten. A szakképző iskolákban és az általános iskolákban jellemzőbb volt a fizikai erőszak. Legutóbb feltehetően az iskolai zaklatás miatt egy sümegi fiú vetett véget az életének.

 

„Itt nincs gazdagság, de mi boldogok vagyunk” Közoktatás Székács Linda

„Itt nincs gazdagság, de mi boldogok vagyunk”

Dél-Amerikába Magyarországról körülbelül 12-15 óra utazással lehet eljutni. Van, aki egy ilyen útra sosem vállalkozik, míg mások már tizenévesen nekivágnak a világnak. Ágó jelenleg Paraguayban, Anna tíz évvel ezelőtt Brazíliában töltött egy teljes tanévet cserediákként. Az élményeikről az Eduline-nak meséltek.