A szokatlan hőség miatt tanítási szünetet rendeltek el a Kanári-szigeteken Közoktatás
Kurucz Tünde

A szokatlan hőség miatt tanítási szünetet rendeltek el a Kanári-szigeteken

Olyan meleg volt az osztálytermekben, hogy többen rosszul lettek.


A Kanári-szigeteken a szokatlan és rendkívüli hőség miatt felfüggesztik az oktatást a hét hátralévő részre - jelentette be Poli Suárez, a tartományi kormány oktatásért felelős tanácsosa, majd hozzátette, hogy az elmúlt napokban több oktatási intézmény tanítási szünetet kért, mivel a helyzet fenntarthatatlanná vált, többen rosszul is lettek a hőségtől az iskolákban - írja az MTI.

A szigeteken az oktatási intézmények többsége nem alkalmas arra, hogy megbirkózzon a tartós magas hőmérséklettel az osztálytermekben.

- tette hozzá a tanácsos, aki kiemelte, hogy a döntéskor a kormány azt is figyelembe vette, hogy a spanyol meteorológiai szolgálat (Aemet) a hőmérséklet további növekedésére figyelmeztetett a következő napokban.

A Kanári-szigetekre kedden adta ki, majdnem a legmagasabb, sárga színű hőségriasztást az Aemet, 35 Celsius-fokos maximális hőmérséklettel. Az Atlanti-óceánban fekvő szigetcsoporton az évnek ebben a szakában szokatlannak számít az ilyen mértékű forróság. Spanyolország egész területén melegebb van az ilyenkor szokásosnál.
(Képünk illusztráció.)

Dél-Afrikában kutatja a dinoszauruszokat egy magyar geológus Campus life Székács Linda

Dél-Afrikában kutatja a dinoszauruszokat egy magyar geológus

Közel 30 évvel ezelőtt tanulni érkezett Dél-Afrikába, ma pedig már ő maga is itt tanít a kontinens egyik legjobb, de a világon is az élvonalba tartozó egyetemének egyikén Bordy Emese geológus, kutató és egyetemi tanár, akivel Fokvárosban találkoztunk és beszélgettünk.