Jövő héten lejár az Útravaló ösztöndíj pályázati határideje Közoktatás
Székács Linda

Jövő héten lejár az Útravaló ösztöndíj pályázati határideje

Tanulmányi átlagtól függően havonta 9 és 20 ezer forint közötti összeget kaphattok.

Idén 300 millió forinttal emelték a keretösszegét, így összesen 2,8 milliárd forintot osztanak szét az Útravaló ösztöndíjra pályázó hátrányos helyzetű diákok között - jelentette be korábban a Belügyminisztérium.

A teljesítményalapú - tehát tanulmányi eredménytől függő - ösztöndíjnak idén három alprogramját hirdették meg, az

  • Út a középiskolába,
  • Út a szakmához, és
  • Út az érettségihez,

esélyteremtő programot.

A középiskola alprogramra szeptember 20-ig az érettségi alprogramra szeptember 21-ig, a szakmaira pedig szeptember 22-én lehet benyújtani a pályázatokat a korábbi évek gyakorlatától eltérően kizárólag elektronikusan, így csak a pályázati felületre szükséges a dokumentumokat feltölteni.

"Postai úton, papír alapon semmilyen dokumentum, nyilatkozat, regisztrációs adatlap beküldése nem szükséges" - írják.

A pályázatok benyújtásához szükséges dokumentumokat és további részleteket a Belügyminisztérium és a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság honlapján találjátok meg.

 

"Ma már szinte ritkaságszámba megy, ha egy elsős meg tudja kötni a cipőfűzőt" Közoktatás Kurucz Tünde

"Ma már szinte ritkaságszámba megy, ha egy elsős meg tudja kötni a cipőfűzőt"

Az SNI-s, BTMN-es diákok száma nő, sok gyerek nem iskolaéretten kezdi az elsőt, a gyermekotthonból érkezőket pedig szinte lehetetlen feladat a többiekkel együtt tanítani - mondja Judit (Nevét a kérésére megváltoztattuk – A Szerk.), aki 1994 óta dolgozik egy vidéki általános iskolában tanítóként, most már nyugdíjasként. Szerinte bár a mai gyerekek okosabbak, tájékozottabbak, de az önállósodásukat a felgyorsult élet és az okoseszközök háttérbe szorítják.