A Széchenyi István Egyetem fenntartása alá került egy győri középiskola Közoktatás
Székács Linda

A Széchenyi István Egyetem fenntartása alá került egy győri középiskola

A Veres Péter mezőgazdasági középiskola a továbbiakban Széchenyi István Egyetem Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium néven működik tovább.

"Rendhagyó ünnepséggel kezdődött az új tanév a Veres Péter-középiskolában szeptember 4-én, hiszen az idén nyártól az intézmény fenntartója a Széchenyi István Egyetem" - írja a lapunknak küldött közleményében a győri Széchenyi István Egyetem.

Közleményük szerint a fenntartóváltásra júliusban került sor, emiatt a Veres Péter-középiskola a továbbiakban Széchenyi István Egyetem Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium néven működik tovább.

A fenntartóváltásra azért kerülhetett sor, mert "ahogy a felsőoktatási intézménynek, úgy a Veres-iskolának is fókuszterülete a fenntarthatóság, a precíziós gazdálkodás, a korszerű élelmiszer-technológia, a digitalizáció és az automatizáció."

Ez egy olyan partnerség, amely lehetőséget teremt arra, hogy iskolánk még erősebb alapokra helyezze a tanulás és a nevelés terén elért eredményeit. A Széchenyi István Egyetem vezetőinek és oktatóinak tudása és tapasztalata új perspektívákat nyit meg előttünk, amelyek révén még jobb feltételeket biztosíthatunk diákjaink fejlődéséhez

– fogalmazott Csiszár Rudolf iskolaigazgató a középiskola tanévnyitó rendezvényén.

Tóth Tamás, a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karának dékánja a tanévnyitón azt mondta; a mostani tanévtől kezdve a Veres Péter-iskola számára az egyetemhez hasonlóan a fő fókuszterületek az IoT-szektor, a telekommunikáció, az élelmiszer-technológia, a mezőgazdaság és a a fenntarthatóság lesznek. A középiskola tanulói az egyetemistákhoz hasonlóan használhatják majd a mosonmagyaróvári karon rendelkezésre álló Smart Farm Tangazdaságot, a külsős gyakorlati helyeket és a mintagazdasági hálózatot, ahol "a diákok és az egyetemi hallgatók nemcsak tantermi körülmények között, hanem a gyakorlatban is megismerhetik és kipróbálhatják a legkorszerűbb technológiai újdonságokat és eszközöket" - tette hozzá.

 

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.