A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke is elismerte, hogy tanárhiány van Közoktatás
Székács Linda

A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke is elismerte, hogy tanárhiány van

Bár a Belügyminisztérium szerint nincs tanárhiány, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke, Horváth Péter szerint is nehezen lehet betölteni a megüresedett állásokat, hamarosan pedig még többen távozhatnak.

"Ezres nagyságrendben lesznek olyanok, akik elhagyják a pályát a státusztörvény miatt" - mondta el a Népszavának Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke.

Bár még a legutóbbi nyilatkozatában is azt mondta a köznevelésért felelős államtitkár, Maruzsa Zoltán, hogy még az európai átlagnál is jobb Magyarországon az egy tanárra jutó diákok száma, Horváth Péter a lapnak azt mondta; több olyan iskoláról is tud, ahol nehézséget okoz a nyugdíjba vonuló pedagógusok után betölteni a megüresedett állásokat.

Az NKP elnöke szerint komoly gondot okoz az is, hogy a Belügyminisztérium még nem hirdette ki a státusztörvény végrehajtási rendeletét sem, aminek tervezetében szerepel a béralkuk lehetősége, ami akár feszültségeket okozhat a tantestületekben, de az is célszerű lett volna, ha a hivatalos tanév rendje már májusban megjelenik, nem pedig még augusztus második felében is csak várunk rá, mivel a törvény megjelenése fontos ahhoz, hogy az intézményvezetők és tantestületek, nem utolsó sorban pedig a szülők és a diákok is tudjanak tervezni.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.