Nyolcból öt matektanár távozik a szombathelyi Nagy Lajos Gimnáziumból Közoktatás
Tornyos Kata

Nyolcból öt matektanár távozik a szombathelyi Nagy Lajos Gimnáziumból

Nincs olyan iskola Vas megyében, ahonnan az életbe lépő státustörvény miatt ne távozna pedagógus.

Nyolcból öt matektanár felmondott a szombathelyi Nagy Lajos Gimnáziumban – írta meg az ugytudjuk!. A tankerület szerint a tanárok számára az állásváltoztatás időszaka a nyár. Ők nem tudnak jelentős felmondásokról és a következő tanévet a megszokott gyakorlat szerint készítik elő.

Ennek ellenére a Szombathelyi Televíziónak nyilatkozó Pedagógusok Szakszervezetének Vasi vezetői arról beszéltek, hogy nincs olyan iskola a megyében, ahonnan az életbe lépő státustörvény miatt ne távozna pedagógus.

Bár a sokat vitatott státusztörvény keddi elfogadása óta petíció is indult és már a parlamenti szavazás előtt a hivatalánál virrasztók követelték az ellenkezőjét, Novák Katalin köztársasági elnök végül csütörtökön aláírta az elfogadott jogszabályt és elrendelte annak kihirdetését. Emiatt nem csak Szombathelyen, de az ország több pontján is tömeges felmondásokról számolnak be az oktatási intézmények, hogy pontosan hol, arról innen olvashattok:

Magas pontszámokkal a legjobb szakokra kerülnek be, de a beiratkozásig már nem jutnak el Felsőoktatás Székács Linda

Magas pontszámokkal a legjobb szakokra kerülnek be, de a beiratkozásig már nem jutnak el

A magyar felsőoktatás-politika évről évre sikerként könyveli el, hogy nagyjából az elmúlt három évben jelentősen nőtt a magyar egyetemekre jelentkezők és felvettek száma. Arról viszont nincsenek statisztikák, hogy a felvettek közül végül ténylegesen hányan iratkoznak be és kezdik el a tanulmányaikat a magyar intézményekben. A meglévő adatok viszont azt mutatják; gyakran épp a legtehetségesebb diákok azok, akik nem itthon folytatják.