A nyári szünetben is segíti a rászoruló családokat a Gyermekétkeztetési Alapítvány Közoktatás
Eduline/MTI

A nyári szünetben is segíti a rászoruló családokat a Gyermekétkeztetési Alapítvány

A nyári szünet a legtöbb iskolás számára a felhőtlen szórakozás és a szüntelen játék időszaka. A rászoruló gyermekek élete viszont a nyári szünetben még nehezebb.

"Míg az iskolában hozzájutnak a tízóraihoz, ebédhez, uzsonnához, ez nyáron sajnos megszűnik, ami komoly terhet ró a családokra, sokan nincsenek is rá felkészülve" - közölte az MTI-vel a Gyermekétkeztetési Alapítvány a rászoruló diákok helyzetéről.

Az alapítvány közleménye szerint eddig 200 tartós élelmiszer-csomagot készítettek el, hogy segítsék ezeket a családokat, ami átlagosan 5-6000 gyermek és szüleik egyheti ebédjét fedezi. Ma viszont Magyarországon mintegy 200 ezer olyan gyermek van, aki segítségre szorul. Őket az étkeztetés mellett tanszerekkel és iskolai eszközökkel is szeretnének segíteni, továbbá szakemberek és sportolók segítségével azon vannak, hogy a gyerekek "igazi kalandokhoz, élményekhez jussanak, motivációs beszélgetéseken vegyenek részt." 

"Sok kicsi sokra megy alapon, mindig nagyon örülünk a támogatóknak. Legyen szó akár pénzadományról, akár tartós-élelmiszer felajánlásról. A támogatások nélkülözhetetlenek ahhoz, hogy folytatni tudjuk ezt a fontos vállalást" - teszik hozzá.

 

Nem feltétlen gyakornok kategóriában kezdenek az óvodai nevelők Közoktatás Kurucz Tünde

Nem feltétlen gyakornok kategóriában kezdenek az óvodai nevelők

Középfokú, technikusi képzettséggel, Pedagógus I. kategóriában, bruttó 654 ezres óvodapedagógusként is kezdhetnek az óvodai nevelők – derült ki az Oktatási Hivatal szerkesztőségünk részére küldött válaszából. Ehhez képest a frissen végzett diplomás óvodapedagógusok gyakornokként állhatnak munkába, ha nem volt korábban legalább 6 éves munkaviszonyuk.