Tovább folytatódik a kirúgott tanárok pere, jelenleg is zajlik a meghallgatásuk Közoktatás
Székács Linda

Tovább folytatódik a kirúgott tanárok pere, jelenleg is zajlik a meghallgatásuk

Pfeiffer Norbert és Rábai János, a Karinthy Frigyes Gimnázium kirúgott tanárainak meghallgatásával folytatódott a pedagógusok munkaügyi pere.

Az érettségi hetén folytatódott a kirúgott tanárok munkaügyi pere. Az Index tudósítása szerint a Karinthy Frigyes Gimnáziumból hónapokkal ezelőtt, tiltakozás miatt elbocsátott pedagógusok immár harmadik alkalommal érkeztek a Fővárosi Törvényszékre a perfelvételi tárgyalás harmadik fordulójára. A lap szerint a kirúgott pedagógusok a közalkalmazotti jogviszonyuk helyreállítását már nem kérik, egy fejenként egymillió forintos sérelemdíj és végkielégítés megfizetésére ugyanakkor továbbra is igényt tartanak.

A tárgyalás első fordulójáról itt írtunk:

Mivel három tanár, Horváth Brigitta, Nemes Mária és Ősi Judit személyes meghallgatása a márciusi tárgyalás során már lezárult, a per Pfeiffer Norbert és Rábai János meghallgatásával folytatódott. Pfeiffertől a bírónő azt kérdezte, tájékoztatta-e a intézmény vezetőjét arról, hogy polgári engedetlenségbe kezd, mire a biológia szakos pedagógus elmondta; az iskola igazgatóját szóban és írásban is tájékoztatta az akcióról, aki ezt követően se nem támogatta, se nem ellenezte azt. A pedagógus hozzátette; bár tudta, hogy a tette következményekkel jár, reménykedett benne, hogy nem fajul el idáig az ügy.

„Bíztam benne, hogy a tankerület a megoldási lehetőséget fogja keresni, megkérdez bennünket arról, miért csináljuk, mi a probléma. A mindenki által ismert országos pedagógushiány közepette nagyon rossz stratégia nem a munkaerő megtartását, hanem épp annak az eltávolítását kezdeményezni” - idézi az Index.

Pfeiffer Norbert után Rábai János meghallgatásával folytatódott a tárgyalás. A magyar és média szakos pedagógus felidézte: először figyelmeztető levelet kaptak, majd jött is a "megtorlás", majd azt is elmondta, hogy fiatal pedagógusként megdöbbentő számára az iskolákban és a közoktatásban uralkodó helyzet, a tanárok túlterheltsége és az alacsony bérek.

„Az elmúlt években rengeteg ígéretet kaptunk, de ennél nagyobb előrelépés soha nem történt" – mondta.