A szakképzésben már zajlik az oktatók teljesítményértékelése, a májusi bérfejlesztésük múlik rajta Közoktatás
Eduline/MTI

A szakképzésben már zajlik az oktatók teljesítményértékelése, a májusi bérfejlesztésük múlik rajta

A közoktatásban még nem tesztelik a teljesítményértékelési rendszert, a szakképzésben oktatóknak viszont már most is részt kell venniük benne.

A jelenleg is zajló felmérés alapul szolgál a májusi, átlagosan 5 százalékos további bérfejlesztéshez - jelentette be a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM).

Elismételték, hogy 2020 júliusában átlagosan 30 százalékkal emelték a szakképzésben dolgozók bérét, illetve idén januártól még tovább nőtt a szakképzésben oktatók bére, akik a "köznevelési intézményekhez hasonlóan 10 százalékos béremelésben részesültek" - magyarázza a minisztérium közleményében.

Kiemelik, jelenleg folyik a szakképzésben oktatók teljesítményértékelése, és hozzátették, hogy a későbbi időszakban - "a már bejelentett köznevelési béremelésekhez hasonlóan - a szakképzésben is várható további korrekció".

A közoktatásban is bevezetnék

A kormány új teljesítményértékelési terve a gyakorlatban komoly feszültséget gerjesztene a tantestületeken belül, ezért a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) követelésekkel fordult a kormányhoz és aláírásgyűjtésbe kezdtek. Az aláírásgyűjtést a magyar kormánynak címezték azzal a céllal, hogy megakadályozzák, hogy a kormány - immár uniós pénzből is - tovább rombolja a közoktatást. Eddig több, mint 10 ezren írták alá a szakszervezetek követeléseit.

Sőt, tegnap a két nagy szakszervezet bejelentette, miután a kormány érdemben semmilyen követelésre nem reagált, határozatlan idejű sztrájkot hirdettek a szakképzésben és kétnapos sztrájkot 2023. március 16-17-én a közoktatásban.

 

 

 

Örkény tarolt a magyarérettségin - kövessétek az eseményeket kedden is matekból az Eduline-on Érettségi-felvételi Székács Linda

Örkény tarolt a magyarérettségin - kövessétek az eseményeket kedden is matekból az Eduline-on

Idén több mint 142 ezren vizsgáznak valamilyen tantárgyból. Az első kötelező tantárgyból, vagyis magyarból hétfőn középszinten 77 972 fő, emelt szinten pedig 2278 tanuló ad számot tudásáról. Folyamatosan frissülő tudósításunkban minden fontos infót megtaláltok. A magyarérettségi nap szakmai támogatását köszönjük a Budapesti Metropolitan Egyetemnek.