Késsel támadt tanárára egy diák egy franciaországi magániskolában Közoktatás
Eduline/MTI

Késsel támadt tanárára egy diák egy franciaországi magániskolában

Óra alatt támadt rá a tanárára egy 16 éves diák, a kiérkező mentők már nem tudták megmenteni a tanár életét.

A 16 éves diák egy dél-franciaországi katolikus magángimnáziumban támadt rá tanárára - írja az MTI.

Az Actu.fr hírportál és a Sud Ouest regionális napilap értesülései szerint az ötven év körüli spanyoltanárnő éppen órát tartott Saint-Jean-de-Luz egyik magániskolájában, amikor az egyik tanítványa rátámadt. A pedagógus a helyszínen életét vesztette, a kiérkező mentősök pedig már nem tudták újraéleszteni.

Az ügyben a rendőrség nyomozást indított, a francia Le Monde című napilap szerint a késelő diák állítólag mentális problémákkal küzdött, így a nyomozás során erre koncentrálnak. Olivier Véran kormányszóvivő a szerdai kormányülésen együttérzését fejezte ki és bejelentette, hogy az ország oktatási minisztere, és a nap folyamán ellátogat a támadás helyszínére.


Nem feltétlen gyakornok kategóriában kezdenek az óvodai nevelők Közoktatás Kurucz Tünde

Nem feltétlen gyakornok kategóriában kezdenek az óvodai nevelők

Középfokú, technikusi képzettséggel, Pedagógus I. kategóriában, bruttó 654 ezres óvodapedagógusként is kezdhetnek az óvodai nevelők – derült ki az Oktatási Hivatal szerkesztőségünk részére küldött válaszából. Ehhez képest a frissen végzett diplomás óvodapedagógusok gyakornokként állhatnak munkába, ha nem volt korábban legalább 6 éves munkaviszonyuk.