Belügyminisztérium: ha megérkeznek az EU-s pénzek, januárig visszamenőleg megkapják a plusz emelést a tanárok Közoktatás
Eduline

Belügyminisztérium: ha megérkeznek az EU-s pénzek, januárig visszamenőleg megkapják a plusz emelést a tanárok

A napokban érkeznek az emelt pedagógusbérek – ezt közölte péntek délelőtt a Belügyminisztérium.

A tárca közleménye hozzátette: ha megkapják az uniós forrásokat, az idei mértéke – januárig visszamenőleg – 21 százalékos lesz.

A 2021-es bérekhez képest 2024-ben 25 százalékos, 2025-ben pedig 29-30 százalékos lehet. Kiemelték azt is, ami már többször elhangzott: az a cél, hogy 2025-re a pedagógusok átlagfizetése elérje a diplomás átlagbér 80 százalékát.

Közben Balatoni József, vagyis Jocó bácsi, a közösségi oldalakon aktív történelemtanár közzétette friss bérpapírját, amelyből kiderül: a pótlékok nélküli alapbére továbbra sem éri el a garantált bérminimumot.

Óriási meglepetések a 2026-os HVG középiskolai rangsorban, mutatjuk a legjobb 15 gimnáziumot Közoktatás Kurucz Tünde

Óriási meglepetések a 2026-os HVG középiskolai rangsorban, mutatjuk a legjobb 15 gimnáziumot

Trónfosztás az élen és három vidéki gimnázium a top15-ben – a korábbi évekhez képest jelentős átrendeződés történt Magyarország legjobb középiskoláinak 2026-os HVG rangsorában. A lista élén az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium végzett, megelőzve az Eötvöst és a Toldyt, miközben a Trefort és az Apáczai is visszacsúsztak.