Nem rendelte be az iskolaigazgatókat Pintér Sándor, az államtitkárság egyeztetne velük Közoktatás
Eduline

Nem rendelte be az iskolaigazgatókat Pintér Sándor, az államtitkárság egyeztetne velük

Cáfolta a hvg.hu-nak a Belügyminisztérium, hogy Pintér Sándor bárkit is magához rendelt volna.

A lap úgy tudja, a köznevelési államtitkárság szakmai egyeztető fórumot tart, erre több iskolaigazgatót és az oktatás más képviselőit is meghívták.

A hvg.hu szerint az intézményvezetők közül többen pozitívan értékelik a meghívást, mert hosszú idő óta először hivatalosan is el tudják mondani a panaszaikat.

A Blikk péntek reggel írta meg, hogy a Pintér Sándor belügyminiszter több „renitens” gimnázium igazgatóját berendelte.


Hiába lenne rá pénz, mégis van olyan tankerület, ahol nem mehetnek busszal kirándulni a diákok Közoktatás Kurucz Tünde

Hiába lenne rá pénz, mégis van olyan tankerület, ahol nem mehetnek busszal kirándulni a diákok

A 16. kerületi iskolákban több szülő szerint nem engedélyezi a tankerület a bérelt buszos kirándulásokat. Az Észak-Pesti Tankerület cáfol, viszont az előző tanévben csak az erre szánt keretösszeg töredékét használták fel az intézmények. Az országban máshol sem jobb feltétlen a helyzet. Vannak olyan iskolák, ahol a szülők fuvarozzák autóval a gyerekeket az osztálykirándulásra.