Átalakíthatja a pedagógusok életpályamodelljét a minisztérium, több elemet törölhetnek a rendszerből Közoktatás
Eduline

Átalakíthatja a pedagógusok életpályamodelljét a minisztérium, több elemet törölhetnek a rendszerből

Hajlandó felülvizsgálni a Belügyminisztérium, hogy a tényleg szükség van-e annyi minősítésre a pedagógus-életpályamodellben, mint amennyire jelenleg kötelezik az iskolákban dolgozókat.

A Belügyminisztérium pedagógusok körében végzett felmérésének eredményéről pénteken mi is írtunk, a Magyar Hírlap azonban idézi Maruzsa Zoltán államtitkár és Kisfaludy László helyettes államtitkár írását, amelyben az áll, hogy a válaszok alapján módosíthatják a pedagógusok életpályamodelljét.

Azt írták, hogy a munkaterheket csökkenteni lehetne például az adminisztrációs feladatok megvágásával. Emiatt megvizsgálnák, hogy indokolt-e megtartani az előmeneteli rendszerhez kapcsolódó feladatokat (például a pedagógus II fokozat előírását, az önértékelést).

Mindez a gyakorlatban azt jelenti, hogy könnyíthetnek a szintlépés vagy a teljesítményértékelés jelenlegi kritériumain, sőt elképzelhető, hogy egy részüket akár el is törölhetik.

Jelenleg a pedagógus II. fokozat elérése kötelező, előbb-utóbb részt kell vennie a minősítő eljáráson – ennek részeként egy portfóliót kell összeállítani, amelyben a pedagógusok bemutatják saját szakmai pályafutásukat, és dokumentumok sorát (óratervek, esettanulmányok) gyűjtik össze. A portfóliót azután szakértői bizottság értékeli, a foglalkozásokat, órákat is meglátogatják a szakértők. A portfóliókészítés kritériumai a kezdetekhez képest már sokat egyszerűsödtek, ám az összeállítása még így is két hónapos aktív munkát igényel.


Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.