Újabb iskolát zárnak be tanár- és pénzhiány miatt Közoktatás
Eduline

Újabb iskolát zárnak be tanár- és pénzhiány miatt

A nagybajomi iskolában kőműveseket, pékeket és cukrászokat képeztek.

Tanár- és pénzhiányra hivatkozva bezár a nagybajomi Kolping-iskola. Az intézmény fenntartója visszaadja az iskolaépületet a katolikus egyháznak - derül ki az ATV Híradójából.

A nagybajomi intézménybe nagyjából száz hátrányos helyzetű diák járt. Többségük mélyszegénységben élő családok gyermeke. A település polgármestere szerint várható volt a bezárás.  „Tanárhiánnyal is küzdött az intézmény, és aztán tudomásom szerint - egy-két héttel ezelőtt tájékoztatott a katolikus plébános - a megnövekedett energiaárak miatt nem lehetett fenntartani a nagybajomi tagintézményt” – mondta el híradónknak Pirka Mátyás polgármester.

A PDSZ szerint a rezsinövekedésre hivatkozva egyre több esetben ürít ki és von össze tagintézményeket a fenntartó, ezzel hatalmas terhet róva a szülőkre és a diákokra. Az érdekképviselet ügyvivője szerint a döntésekkel "belenyúlnak az intézmények pedagógiai menetrendjébe - egyébként részben jogellenesen”.

Az Egyesült Királyságban vagy az USA-ban jobb egyetemre járni? Felsőoktatás Vendégszerző

Az Egyesült Királyságban vagy az USA-ban jobb egyetemre járni?

Sokan álmodoznak arról, hogy külföldön tanuljanak, de amikor választani kell a brit és az amerikai egyetemek között, könnyű elveszni. Mindkét rendszer világszínvonalú, mégis másképp működik: eltér a tanórák felépítése, a felvételi folyamata, a közösségi élet és a mindennapok ritmusa. Ritli Zsanett írása, aki a University of St. Andrews alumnájaként és jelenlegi Fulbright-ösztöndíjas NYU hallgatóként mindkét felsőoktatási rendszerben első kézből szerzett tapasztalatot.