Meghosszabbította az Oktatási Hivatal a tanári kérdőív kitöltési határidejét? Közoktatás
Eduline

Meghosszabbította az Oktatási Hivatal a tanári kérdőív kitöltési határidejét?

A kérdőívet a Belügyminisztérium indította és arra kíváncsiak, mit gondolnak az érintettek a "köznevelés egyes kérdéseiről".

Ahogy mi is megírtuk, ismét kérdőívben válaszolhatnak a pedagógusok a minisztérium kérdéseire. Ez már nem az első kérdőív, az első alkalommal mindössze 15 százalék válaszolt, ezért az Oktatási Hivatal külön megjegyzi, hogy szeretnék, ha most jobb lenne ez az arány, „mert mi Önökkel együtt szeretnénk kialakítani a köznevelés új rendszerét”.

Az eredeti tervek szerint augusztus 30. és szeptember 8. között küldhették volna vissza a pedagógusok, azonban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) Facebook-oldalára nemrég posztolt egy képet, melyen az látszik, az Oktatási Hivatal e-mailben jelzi az érintetteknek, szeptember 20-ig válaszolhatnak.

 

Az Egyesült Királyságban vagy az USA-ban jobb egyetemre járni? Felsőoktatás Vendégszerző

Az Egyesült Királyságban vagy az USA-ban jobb egyetemre járni?

Sokan álmodoznak arról, hogy külföldön tanuljanak, de amikor választani kell a brit és az amerikai egyetemek között, könnyű elveszni. Mindkét rendszer világszínvonalú, mégis másképp működik: eltér a tanórák felépítése, a felvételi folyamata, a közösségi élet és a mindennapok ritmusa. Ritli Zsanett írása, aki a University of St. Andrews alumnájaként és jelenlegi Fulbright-ösztöndíjas NYU hallgatóként mindkét felsőoktatási rendszerben első kézből szerzett tapasztalatot.