A tankerületeknek jelenleg fel kell mérniük át lehet-e egyáltalán állni fatüzelésre az iskolákban, az igazgatók viszont sok helyen nem tudják, pontosan mit várnak tőlük.
A 444.hu beszámolója szerint az általuk megkérdezett iskolák vezetősége azonban erről eddig csak hírből értesült, nem tudják mi dolguk lesz a felméréssel.
A lap ezért a Belügyminisztériumot kérdezte, pontosan hogyan mérik fel a lehetőségeket, milyen feladat vár az iskolákra. Az illetékes minisztérium azonban nem válaszolt, csak továbbították a kérdést a Klebelsberg Központnak.
Egyetlen intézményről azonban már tudnak, ahol már értesítették az igazgatót, hogy át kell állniuk fatüzelésre - írják. Eddig gáztartállyal fűtötték az épület egy részét, kezdésként ennek a töltöttségi szintjét kellett beküldenie a hivatalnak.
Mennyi lesz az annyi?
A kérdés gyakorlati részéről még szó sem esett: mennyi idő alatt lehet átállni, mennyibe kerülne maga a kazán és a tűzifa, illetve, vajon hol tud egy iskola több tonna fát tárolni? A szegedi önkormányzat már számolt egyet szakértőkkel - arra keresték a választ, mennyire reális az oktatási intézmények vegyes tüzelésű fűtésre való átállítása, és mennyibe kerülne ez a lépés.
A lapnak az jött ki, hogy egy Szeged méretű városban a fa ára legalább 480–500 millió forintba kerül majd, de ez az összeg elérheti akár a 800 millió forintot. És akkor még nem állították át a bölcsődéket, óvodákat, állami- és önkormányzati hivatalokat vagy az egyetem óriási épületeit.