Megint bezárták az iskolákat Pekingben az újabb koronavírus-fertőzöttek miatt Közoktatás
Eduline/MTI

Megint bezárták az iskolákat Pekingben az újabb koronavírus-fertőzöttek miatt

Újabb szigorításokat vezetnek be Pekingben a koronavírus-járvány miatt, ismét megtiltották a jelenléti oktatást az iskolákban.

A kínai főváros központjának legsűrűbben lakott kerületében egy éjszakai szórakozóhelyen, majd egy kollégiumban találtak új fertőzötteket, miután egy férfi lázasan, vírusteszt nélkül látogatott meg több szórakozóhelyet is. Az eset miatt hétfőn elrendelték az újabb szigorításokat.

A kontaktkutatásokkal a hatóságok eddig 183 új fertőzöttek azonosítottak, a férfi ellen, mivel betegen látogatott szórakozóhelyeket, eljárást indítottak. A kerületet lezárták, az ott élőknek - mintegy 3,5 millió személynek - a következő három napon keresztül naponta kell teszteltetniük magukat.

Ismét bezárták az éttermeket, a szórakozóhelyeket és az edzőtermeket is, miután ezek  pár napig már működhettek. Ismét megtiltották a jelenléti oktatást az iskolákban, és a sportrendezvényeket.

Sanghajban a hétvégén a 25 millió lakos mintegy felét tesztelték. Kína az utolsó a világgazdaság vezető országai közül, amely zéró-Covid politikát folytat: azonnali karanténba kényszeríti a pozitív tesztet produkáló lakosokat.

Pótfelvételi 2025: mutatjuk, mely egyetemeken van a legtöbb állami férőhely Érettségi-felvételi Kurucz Tünde

Pótfelvételi 2025: mutatjuk, mely egyetemeken van a legtöbb állami férőhely

Mínusz 3128 – ennyivel csökkent az állami ösztöndíjas képzések száma a 2025-ös pótfelvételin. Ez összességében mintegy 36 százalékkal kevesebb, mint az előző évben. Ennek ellenére vannak olyan egyetemek, melyek kifejezetten jól jártak, de arra is akad példa, ahol kereken ezer férőhellyel kevesebb állami ösztöndíjas helyet hirdettek meg a pótfelvételin.