Veszélybe került a működése annak az iskolának, ahol megfelelően tudják fejleszteni a fogyatékossággal élő gyerekeket.
A Házon kívül mutatta be a Bliss Alapítványt, amelyről korábban mi is írtunk már, amikor a szervezet segítséget kért. Az alapítvány tíz éve működtet olyan iskolát, ahol fogyatékossággal élő, kommunikációra képtelen gyerekekkel foglalkoznak.
A működés költségét a koronavírus-járványig pályázati pénzekből, adományokból, céges felajánlásokból oldották meg, de a pandémia okozta válság miatt az iskola működése veszélybe került. Az államtól kértek segítséget – 28 millió forintot. Végül 7 millió forintot kaptak, a fennmaradó 21 millió forintot pedig adományokból sikerült előteremteni. Az rtl.hu azt írja, az előzetes információk szerint idén azonban az állam semmilyen formában nem szeretne fizetni az iskola szolgáltatásáért.
Arra a kérdésre, miszerint lesz-e iskola szeptemberben, egyik szülő sem tud érdemben válaszolni, csak az biztos, hogy ha a Blissben nem indul meg az oktatás szeptemberben, akkor nincs hová vinniük a gyerekeiket.
A Blissbe komoly problémákkal küzdő gyerekek járnak. A Házon kívül bemutatta például a 11 éves Dávidot, akiről féléves korában derült ki, hogy komoly fejlődési rendellenessége van. Dávid osztálytársa a Blissben a 9 és fél éves Milla is, aki egy, a Parkinson-kórhoz nagyon hasonló tünetekkel járó fejlődési rendellenességgel született, és szinte minden nap epilepsziás rohamai vannak.
Dávid és Milla szülei szerint Magyarországon gyakorlatilag a Bliss az egyetlen olyan intézmény, ahol megfelelően tudják fejleszteni a gyerekeiket.
Trexler Erik, a Bliss igazgatója azt mondta, náluk egy csoportban hat gyerek van, rájuk két pedagógus és egy gyógypedagógus jut. Alternatív kommunikációt tanulnak a gyerekek, akik nem beszélnek, de gondolataik, érzéseik ugyanúgy vannak, és ezeket ki szeretnék fejezni.