Eldőlt: tényleg a Belügyminisztériumhoz kerül a közoktatás Közoktatás
Eduline

Eldőlt: tényleg a Belügyminisztériumhoz kerül a közoktatás

Tényleg Pintér Sándorhoz kerül a közoktatás – ez a minisztériumok felsorolásáról szóló törvényjavaslat egyik indoklásából derül ki.

A hvg.hu szúrta ki, hogy a Nemzeti Védelmi Szolgálatról szóló egyik cikkelytervezet fél mondat erejéig kitér a közoktatásra is.

A részletes indoklásban ugyanis az szerepel, hogy "a Nemzeti Védelmi Szolgálat hatásköre a belügyminiszter által irányított ágazatok közül – a kormányzati szolgálati jogviszonyban állók kivételével – a köznevelési és a szociális intézményekre nem terjed ki".

Már egy ideje tudni lehet, hogy az egyik menetrend alapján a Belügyminisztériumhoz kerülhet a megszűnt Emberi Erőforrások Minisztériumából a köznevelés.

"Éhen halni pont elég" - alamizsnának is kevés a NOKS-os dolgozók fizetése Közoktatás Székács Linda

"Éhen halni pont elég" - alamizsnának is kevés a NOKS-os dolgozók fizetése

Miközben a pedagógusok fizetése várhatóan ismét emelkedik januárban, a nevelést és oktatást közvetlenül segítők bérei továbbra is elképesztően alacsonyak. Ráadásul a jövő év sem ígér túl sok jót számukra, hiszen a kormány továbbra sem tartja szükségesnek a rendszergazdák, titkárok, pedagógiai asszisztensek béremelését.