Százötven kárpátaljai diákot fogadott be az egyik mátészalkai szakiskola Közoktatás
Szabó Fruzsina

Százötven kárpátaljai diákot fogadott be az egyik mátészalkai szakiskola

Százötven kárpátaljai diáknak adott szállást az egyik mátészalkai szakiskola. Az iskola dolgozói az ukrán-magyar határnál várták a diákokat, és autókkal vitték a kollégiumba.

Erről a Magyar Református Szeretetszolgálat számolt be a Facebookon. Azt írták, a mátészalkai szakiskola vezetői segítséget kértek tőlük, eddig ugyanis százötven kárpátaljai diáknak adtak szállást a kollégiumban.

 A tizenévesek egy része Magyarországon „ragadt”, sokan pedig a határon át menekültek. „A helyzeten sokat nehezít, hogy a diákok rémültek, szomorúak, mert sokan nem tudtak elbúcsúzni a szeretteiktől, és azt sem tudják, mikor láthatják újra családtagjaikat” – írja a szeretetszolgálat, amely egy kisbusznyi élelmet, tisztálkodási szereket és takarókat vitt a diákoknak.

Lőelmélettel, túléléssel, de a történelemmel is képben kell lenniük azoknak, akik honvédelmi alapismeretekből érettségiznek Érettségi-felvételi Székács Linda

Lőelmélettel, túléléssel, de a történelemmel is képben kell lenniük azoknak, akik honvédelmi alapismeretekből érettségiznek

Talán az egyik legkomplexebb érettségi vizsga a honvédelmi alapismeretek, amit feltehetően csak azok választanak, akik katonának állnának vagy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem valamelyik releváns képzésén tanulnának tovább. Nektek sikerülne a középszintű vizsga? Cikkünk végén ezt is tesztelhetitek.