Országszerte több tucat iskolában tagadták meg a munkát csütörtökön a tanárok Közoktatás
Eduline

Országszerte több tucat iskolában tagadták meg a munkát csütörtökön a tanárok

Csütörtök reggel tovább folytatódott a polgári engedetlenségi akciósorozat, amellyel tanárok a sztrájkrendelet ellen tiltakoznak. Több budapesti és vidéki középiskola és általános iskola pedagógusai tagadták meg a munkát. Folyamatosan frissülő tudósítás.

17:09
A budapesti Madách Imre Gimnázium volt diákjai is kiállnak a sztrájkjogért harcoló tanárok mellett

"Mi, a VII. kerületi Madách Imre Gimnázium volt diákjai jelen nyilatkozatunkkal szolidaritást vállalunk egykori iskolánk azon tanáraival, akik az elmúlt napokban sztrájkoltak és a jövőben esetleg polgári engedetlenségi akcióba kezdenek. Támogatjuk őket abban, hogy a hazánk által aláírt nemzetközi egyezményeknek és az ország saját törvényeinek megfelelően élhessenek a sztrájk megszervezésének és az abban való részvételnek a jogával" - írják nyilatkozatukban, amelyet egy nap alatt több mint ötszázan írtak alá.

16:10
A nap végére még két fővárosi suli is befutott

A IX. kerületi Kosztolányi Dezső Általános Iskola és a Karinthy Frigyes Gimnázium tanárai közül is többen tiltakoztak ma.

15:37
A veszprémi Lovassy-gimnáziumból harmincnyolcan csatlakoztak a tiltakozáshoz

14:43
Megvan a századik iskola

14:12
A Városmajori Kós Károly Általános Iskolában tizenhárman tiltakoznak

Pontosabban ennyien tagadták meg a munkát csütörtök délelőtt, rajtuk kívül tizenhatan fejezték ki szolidaritásukat.

13:42
Az Oktatói Hálózat is támogatja a tanárokat

Az Oktatói Hálózat teljes mértékben szolidáris azokkal a tantestületekkel, tanári közösségekkel, kollégákkal, akik polgári engedetlenségi akciókkal tiltakoznak a pedagógusok sztrájkhoz való jogát alkotmányellenesen korlátozó kormányrendelet ellen.A 36/2022. (II.11.) Kormányrendelet a járványügyi veszélyhelyzetre hivatkozva úgy határozza meg az elégséges szolgáltatások körét, hogy azzal tulajdonképpen ellehetetleníti a sztrájkjog gyakorlását a közoktatásban. Az Oktatói Hálózat felhívja a magyar felsőoktatásban dolgozó oktatókat és kutatókat, hogy nyilvános állásfoglalásukkal támogassák a közoktatásban dolgozó kollégák tiltakozását

- írják közleményükben.

13:31
Zalaegerszegről jelentik

12:48
A VII.kerületi Alsóerdősori Bárdos Lajos Iskola 24 pedagógusa is csatlakozott a polgári engedetlenségi akcióhoz

12:14
Huszonöt pedagógus tagadta meg a munkát a Brassói Utcai Általános Iskolában

A budapesti iskola polgári engedetlenségi akcióba kezdő pedagógusai szintén a sztrájkjogért állnak ki, nyilatkozatukban megköszönik azoknak a kollégáiknak a munkáját, akik a gyerekek felügyeletét ellátták.

12:00
A Nemzeti Pedagógus Kar elnökét a polgári engedetlenségi akciókról kérdezték

A kormányrendelet szerinte sem teszi lehetővé egy valódi sztrájk megszervezését, ezért elfogadja, hogy vannak, akik polgári engedetlenséggel tiltakoznak, de ő maga sem ezt, sem a sztrájkot nem támogatja. Annak ellenére sem, hogy a szakszervezetek bér- és munkaidőköveteléseit is jogosnak tartja.

11:01
A Gárdonyi Géza Általános Iskolában is tiltakoznak

Az Újbudai Gárdonyi Géza Általános Iskola 19 pedagógusa csatlakozott a polgári engedetlenségi akcióhoz, az Eduline-nak fotót is küldtek:

10:50
Tiltakozás a Horváth-kertben

10:23
Újabb iskola

A XXI. kerületi Karácsony Sándor Általános Iskola 41 dolgozója (39 pedagógus és 2 pedagógiai asszisztens) az első két tanítási órában polgári engedetlenséget követ el, nem végeznek el oktatási, nevelési munkát - közölték az Eduline-nal.

10:16
Spontán akció a budapesti Horváth kertben

Öt iskola fogott össze és tiltakozik a kormány február 11-i rendelete ellen.

10:08
Az iskola tanárainak, tanítóinak nyilatkozatát körülbelül száz szülő is aláírta, ők így fejezik ki szolidaritásukat

10:04
Úgy tűnik, valami történik a Budapest-Fasori Evangélikus Gimnáziumban is

Valmi történik a Fasori Gimnáziumban is!

Posted by Totyik Tamás on Wednesday, February 23, 2022

9:50
Szolidaritási nyilatkozat

9:26
Ez a felirat tűnt fel...

... a szigetszentmiklósi József Attila Általános Iskola épületén. Ott is polgári engedetlenségbe kezdtek tanárok, erről pár perce beszámoltunk. Most jöjjenek a fotók:

9:22
Mit csinálnak a tiltakozó tanárok?

„Rosszalkodunk, készülünk az óráinkra, beszélgetünk egymással, amire egyébként nem nagyon van alkalmunk. Molinókat gyártunk, dolgozatokat javítunk, mert azért tudunk mi élni” – sorolta az Óbudai Gimnázium egyik tanára a mai „programot”. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) élőben jelentkezett be a Facebookon az iskola elől. A polgári engedetlenséggel tiltakozó tanárok azt mondták, a sztrájkrendelet visszavonását akarják elérni.

9:13
Egy szigetszentmiklósi iskola

A Szigetszentmiklósi József Attila Általános Iskola huszonnégy pedagógusa vesz részt a polgári engedetlenségi mozgalomvan, 7:30-tól 12:30-ig nem veszik fel a munkát. Öten pedig aláírásukkal támogatják kiállásukat.

"A Szigetszentmiklósi József Attila Általános Iskola alulírott tanárai szabad akaratunkból 2022. február 24-én a polgári engedetlenség eszközével élünk. Ezzel tiltakozunk a Magyar Közlönyben 2022. február 11-én megjelent 36/2022 (II. 11.) sz. Kormányrendelet ellen, amely meghatározza, hogy milyen oktatási-nevelési tevékenységekben köteles részt venni a pedagógus sztrájk esetén. Döntésünkkel szolidaritást szeretnénk vállalni a sztrájkjogért küzdő pedagógus társainkkal. Tettünk nem irányul a kollégáink, iskolánk vezetősége vagy a fenntartó ellen, főleg nem irányul a tanítványaink ellen, sőt, az ő érdekeiket szem előtt tartva cselekszünk" - közölték az Eduline-nal.

9:03
Szolnoki csatlakozók

8:46
Szervezkednek a diákok is

Székesfehérváron tüntetést szerveznek, egy szegedi csoport "kiürítené" az egyetemi-főiskolai előadótermeket március 16-án, mások azt kérik, jövő héttől viseljenek fehér szalagot a tiltakozó tanárokkal szimpatizálók. Friss cikkünket itt találjátok:

8:32
Hol tagadják meg ma a munkát?

Az Eduline-hoz eljutott információk alapján több iskolában is. Például a fővárosi Szilágyi Erzsébet Gimnáziumban, a IX. kerületi Molnár Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában és a Fekete István Általános Iskolában. A vidéki intézmények tanárai közül a rangsorvezető veszprémi Lovassy László Gimnázium, a Dunaújvárosi Arany János Általános Iskola, a Répcelaki Móra Ferenc Általános Iskola és a Hatvani Bajza József Gimnázium is csatlakozott az akciósorozathoz.

8:00
Mi történt szerdán?

Minden korábbinál több iskolában szüntették be a munkát a kormány sztrájkrendelete ellen tiltakozó tanárok nem csak a fővárosban, hanem vidéken is. A budapesti Szinyei Merse Pál Gimnázium, a győri Révai Miklós Gimnázium, első egyházi intézményként a Deák Téri Evangélikus Gimnázium, a kistarcsai Simándy József Általános Iskola, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, a budapesti Toldy Ferenc Gimnázium, tatai Eötvös-gimnázium és még nagyon sok általános iskola és gimnázium tanárai döntöttek az engedetlenség mellett.

Összefoglalónkat itt olvashatjátok el: