"Készítsétek elő a kockás ingeket" - újra a kormánnyal tárgyalnak a tanárok Közoktatás
Eduline

"Készítsétek elő a kockás ingeket" - újra a kormánnyal tárgyalnak a tanárok

Újra az Emberi Erőforrások Minisztériumában tárgyal a két pedagógus-szakszervezet sztrájkbizottsága – a fő téma ma nem a béremelés lesz, hanem a január 31-ig figyelmeztető sztrájk. Pontosabban a „még elégséges szolgáltatások”.

„Szurkoljatok, és készítsétek elő a kockás ingeket” – mondta a minisztérium előtt Gosztonyi Gábor, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke. A kockás ing volt a 2016-os „tanárlázadás” egyik jelképe, amelyet – úgy tűnik – a mostani akcióban is szeretnének használni.

A két szakszervezet sztrájkbizottsága ma egyébként a még elégséges szolgáltatásokról tárgyal a minisztériummal – vagyis arról, hogy mi történik majd az iskolákban, miközben a kétórás figyelmeztető sztrájk tart majd. Erről a legutóbbi tárgyaláson nem sikerült megállapodni.

Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete országos választmányának tagja azt mondta, a még elégséges szolgáltatásról szóló döntésnek a sztrájk idejére kell meglennie. „A sztrájkban bárki részt vehet, bárki kezdeményezheti, még most sem késő ennek nekiállni” – üzente a tanároknak.

 

Ezen a tíz magyar egyetemen tanítanak a legkiválóbb oktatók Felsőoktatás Székács Linda

Ezen a tíz magyar egyetemen tanítanak a legkiválóbb oktatók

A HVG friss, 2026-os felsőoktatási rangsora ismét a BME-t hozta ki országos győztesnek, ám a hallgatói és oktatói kiválósági listák élén ezúttal más intézmények is reflektorfénybe kerültek: a hallgatói rangsort az ELTE, az oktatóit a Szegedi Tudományegyetem vezeti.