Ellenőrök jelentek meg az egyik budapesti gimnáziumban, lefújták az írásbeli felvételit Közoktatás
Eduline

Ellenőrök jelentek meg az egyik budapesti gimnáziumban, lefújták az írásbeli felvételit

Ellenőrök szálltak ki a nem állami fenntartású Kürt Alapítványi Gimnáziumhoz, ahol 160 gyerek írta volna a felvételijét.

Friss:

A hvg.hu azt írja, hogy 10 előtt néhány perccel kéttucatnyi kormányhivatalnok ment ki a Kürt Alapítványi Gimnáziumhoz.

Nem sokkal 10 óra után a vizsgára érkezőkkel közölték, hogy nem írhatják meg a magyar nyelv felvételit, legfeljebb csak a matematikát, vagy dönthetnek úgy, hogy jövő hét csütörtökön írják majd meg mindkettőt. Végül ez utóbbi mellett döntöttek.

Úgy tudjuk, hogy az ellenőrök azért fújták le a felvételit, mert a gimnázium egyik termében felügyelő tanár a megengedettnél pár perccel korábban nyitotta ki a vizsgakérdéseket tartalmazó borítékot. A szülők felháborodtak.

Az Eduline kereste a Kürt-gimnáziumot, de kérdéseinkre egyelőre nem kaptunk választ.

Megosztja a szülőket, hogy akár lövészetre is taníthatják a diákokat az iskolában Közoktatás Székács Linda

Megosztja a szülőket, hogy akár lövészetre is taníthatják a diákokat az iskolában

A szülők beleegyezését kérte egy honvédelmi alapismereteket is oktató iskola ahhoz, hogy tanórai keretek között lőtérre vigyék és légfegyverrel lőni tanítsák a tizenegyedikeseket. Van, akik szerint ez "izgalmas" és akár ahhoz is hozzájárulhat, hogy többen kedvet kapjanak a sportlövészethez, a legtöbben viszont élből elutasítják az órai fegyverhasználatot még akkor is, ha az elvileg felügyelt.