Elárulta a minisztérium, a tanárok hány százaléka nem oltatta be magát Közoktatás
Eduline/MTI

Elárulta a minisztérium, a tanárok hány százaléka nem oltatta be magát

A minisztérium szerint az állami fenntartású iskolákban nagyon alacsony azoknak az aránya, akik nem kérték az oltást

Eredményes az oltási kampány az állami fenntartású iskolákban: a 78 ezer pedagógus 94%-a már beoltatta magát, 3% szakorvosi ellenjavallattal, 1 % miniszteri mentesítéssel rendelkezik, további 1% van betegállományban, illetve vár mentesítési kérelme elbírálására, mely napokon belül lezárul

- közölte a minisztérium. Hozzátették, a tanárok fennmaradó 1%-a - akik nem kérték a vakcinát - az oltást követően térhet vissza az iskolába, ezért kérik, hogy "a tanulók védelme érdekében ők is éljenek a lehetőséggel."

Ahogy arról mi is beszámoltunk, december 15-ig kellett beoltatniuk magukat koronavírus ellen az állami iskolákban dolgozóknak, valamint az oltást kötelezővé tevő egyházi, alapítványi, magán- és önkormányzati intézmények pedagógusainak. A szakszervezetek a döntés bejelentése óta folyamatosan azt kérték, hogy a kormány vonja vissza az erről szóló rendeletet, az ugyanis szerintük még súlyosabbá teszi a pedagógushiányt - ez azonban nem történt meg.

Hiába lenne rá pénz, mégis van olyan tankerület, ahol nem mehetnek busszal kirándulni a diákok Közoktatás Kurucz Tünde

Hiába lenne rá pénz, mégis van olyan tankerület, ahol nem mehetnek busszal kirándulni a diákok

A 16. kerületi iskolákban több szülő szerint nem engedélyezi a tankerület a bérelt buszos kirándulásokat. Az Észak-Pesti Tankerület cáfol, viszont az előző tanévben csak az erre szánt keretösszeg töredékét használták fel az intézmények. Az országban máshol sem jobb feltétlen a helyzet. Vannak olyan iskolák, ahol a szülők fuvarozzák autóval a gyerekeket az osztálykirándulásra.