180 ezer szülőtől vár adatokat az adóhivatal az szja-visszatérítés miatt Közoktatás
Eduline/MTI

180 ezer szülőtől vár adatokat az adóhivatal az szja-visszatérítés miatt

Még van egy kis ideje az érintetteknek.

December 7-ig több mint 380 ezer nyilatkozat érkezett a gyereket nevelők szja-visszatérítéséhez, de még vannak, akiktől adatokat vár a NAV, ezért a napokban 180 ezer szülőnek küldenek ki tájékoztatást – írja az MTI.

Hozzáteszik, a napokban azoknak a szülőknek küld tájékoztatást az adóhivatal, akik a családi adókedvezményt év közben érvényesítik, így az adóvisszatérítésre is jogosultak, de a kiutaláshoz szükséges legfontosabb információ (jellemzően a bankszámlaszám vagy a pénz postai kézbesítéshez szükséges cím) nem áll rendelkezésre.

Az érintettek feladata csak annyi, hogy 2021. december 31-ig kitöltik a VISSZADO-nyilatkozatot.

A 2022-es adóvisszatérítésről bővebben itt írtunk.

„A legtöbb esetben nincsen safe space az iskolában” – magyar rövidfilm a tanár-diák közötti szexuális határátlépésről Közoktatás Palotás Zsuzsanna

„A legtöbb esetben nincsen safe space az iskolában” – magyar rövidfilm a tanár-diák közötti szexuális határátlépésről

A tanár bámulja a lányokat, ők pedig összehúzzák magukon a pulóvert. Se az osztályfőnök, se az igazgató nem hisz nekik – többek között egy ilyen jelenet is szerepel a díjnyertes rövidfilmben, mely sok megtörtént eset alapján íródott. Az alkotók iskolákban vetítik le és gyerekekkel beszélgetnek arról, hogy ők mit tennének.