Minden ukrán tanárnak kötelező beoltatnia magát koronavírus ellen, lejárt a határidő Közoktatás
Eduline/MTI

Minden ukrán tanárnak kötelező beoltatnia magát koronavírus ellen, lejárt a határidő

Ukrajnában megkezdték felfüggeszteni azoknak a tanároknak a munkaviszonyát, akik november 8-ig nem oltatták be magukat koronavírus ellen - közölte hétfői sajtótájékoztatóján Viktor Ljasko egészségügyi miniszter.

Hétfőn lépett hatályba az a rendelet, amely felsorolja azokat a szakmákat, iparágakat és szervezeteket, amelyeknek dolgozói számára kötelező a védőoltás. Közéjük tartoznak az oktatási intézményeknek az alkalmazottai.

Azokat, akik november 8-ig még nem kapták meg az első dózist sem, fizetés nélkül felfüggesztik állásukból addig, amíg be nem oltatják magukat. Felmentést azok kapnak, akik számára ellenjavallt az oltás, és erről orvosi igazolásuk is van.

Mostanáig az ukrán lakosság 36,7 százaléka kapta meg az oltás első, és 25,6 százaléka a második dózisát is. Továbbra is a fővárosban, Kijevben a legnagyobb arányú az átoltottság, ahol a lakosok 57 százaléka kapta meg az oltás első dózisát és 45,7 százalékának van teljes védettsége. Az ukrajnai egészségügyi miniszter szerint az oltásokkal már több mint 5,5 ezer ember életét sikerült megmenteni.

"Éhen halni pont elég" - alamizsnának is kevés a NOKS-os dolgozók fizetése Közoktatás Székács Linda

"Éhen halni pont elég" - alamizsnának is kevés a NOKS-os dolgozók fizetése

Miközben a pedagógusok fizetése várhatóan ismét emelkedik januárban, a nevelést és oktatást közvetlenül segítők bérei továbbra is elképesztően alacsonyak. Ráadásul a jövő év sem ígér túl sok jót számukra, hiszen a kormány továbbra sem tartja szükségesnek a rendszergazdák, titkárok, pedagógiai asszisztensek béremelését.