Betiltották az iskolatáskákat: a diákok babakocsiban, ládákban és akváriumban viszik a könyveiket Közoktatás
Csik Veronika

Betiltották az iskolatáskákat: a diákok babakocsiban, ládákban és akváriumban viszik a könyveiket

A diákok leleményessége határtalan - a cél, hogy megfeleljenek a követelményeknek.

Az az összes rigby-i középiskolában nemrég tiltották be a táskákat, miután fegyvert találtak egy 13 évesnél. A fegyvert senki nem sütötte el, személyi sérülés nem történt, a lányt pedig őrizetbe vették. Az eset négy hónappal azután történt, hogy két diákot és egy gondnokot lelőttek ugyanabban az iskolában - írja a hvg.hu.

Egy iskolás a múlt héten két videót is közzétett arról, hogy a diákok babakocsikkal, szennyeskosarakkal, a fejükre állított székekkel járják a folyósokat, de volt, aki egy akváriumban vitte a könyveit.

"Reméljük, hogy a hátizsáktilalom csak egy ideiglenes dolog, amíg nem találunk jobb, tartósabb megoldást. Ha pedig ez egy pozitív dolog lehet, amit a diákok is élveznek egy kicsit, az csodálatos" - mondta efferson School District 251 nevű helyi iskolakörzet vezetője.

A szülők ugyanakkor aggódnak a gyerekeikért, komolyabb megoldást sürgetnek nemcsak a biztonságra, hanem a gyerekek lelki egészségére tekintettel. A szülők egy része úgy gondolja, a fémdetektorok felszerelése lenne a lehető legjobb megoldás a mostani helyzetben.

,,Itthon kell maradnia valakinek, hogy olyan országot teremtsen, hogy akik elmennek, egyszer hazajöhessenek" - villáminterjú Pankotai Lilivel Felsőoktatás Székács Linda

,,Itthon kell maradnia valakinek, hogy olyan országot teremtsen, hogy akik elmennek, egyszer hazajöhessenek" - villáminterjú Pankotai Lilivel

Szeptember elején végigsöpört a médián, hogy a tanártüntetésekről és kormánykritikus megszólalásairól ismert 20 éves aktivista, Pankotai Lili a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatója lett, amihez a miniszterelnök politikai igazgatójának, Orbán Balázsnak is akadt egy-két hozzáfűznivalója. Az egyetemválasztásról, a miértekről és a jövőbeli céljairól Lilivel beszélgettünk.