Karanténba kerül egy teljes osztály és két tanár az egyik pécsi iskolában Közoktatás
Eduline

Karanténba kerül egy teljes osztály és két tanár az egyik pécsi iskolában

Egy teljes osztály és két pedagógus került karanténba az egyik pécsi általános iskolában, ezért kötelezővé tették a maszkhasználatot. A diákok csak testnevelésórán és az ebédlőben vehetik le a maszkot.

Az egyik pécsi iskolában csütörtök reggel óta kötelező a maszkhasználat. Az internetre feltöltött tájékoztató szerint két pedagógus és egy osztály került karanténba, ezért vezették be az intézkedést – adta hírül az ATV híradója.

Az intézkedéssel kapcsolatban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője híradónk érdeklődésére azt mondta, hogy az intézmények számára egy ajánlás határozza meg a lehetőségeket ilyen esetekre. Nagy Erzsébet elmondása szerint nem kötelező maszkviselést elrendelni, de nincs is megtiltva ennek lehetősége. „Az intézményeknek továbbra is a kezükben annak a lehetősége, hogy helyi járványügyi protokollt állítsanak ki” – magyarázta.

Az ATV az Emberi Erőforrások Minisztériumától azt a választ kapták, hogy valóban az igazgatók dönthetnek a maszkhasználatról, de a pécsi iskolában a tárca nem tud igazolt fertőzésről.

A minisztérium válasza kitér arra is, hogy az idei tanév az oltások miatt jóval biztonságosabb, mint a tavalyi, valamint azt is megírták, hogy a 12-17 éves diákok közül 227 ezren már megkapták az oltást, és a tanárok 85 százaléka be van oltva.

Tanulás barlangban, csónakon vagy éppen a hegy tetején – ilyenek a világ legfurcsább iskolái Campus life Gál Luca

Tanulás barlangban, csónakon vagy éppen a hegy tetején – ilyenek a világ legfurcsább iskolái

Legtöbbünk számára az iskola egy épület, tantermekkel, padokkal és táblával. De mi van akkor, ha az osztályterem egy barlang mélyén, egy hajón vagy egy hegy tetején van? A világ különböző pontjain található iskolák néha annyira eltérnek a megszokottól, hogy nehéz elhinni, valóban léteznek. Összegyűjtöttünk néhányat a legkülönlegesebbek közül.