Két szegedi általános iskolában is megjelent a koronavírus Közoktatás
Csik Veronika

Két szegedi általános iskolában is megjelent a koronavírus

Bár csak egy-egy fertőzött diákról tudni, az érintettek és az osztálytársaik is otthon maradtak.

Koronavírus-fertőzötteket találtak két szegedi általános iskolában – értesült a Délmagyarország több, egymástól független forrásból is. Az intézmények továbbra sem nyilatkozhatnak, de a lap szerint a gyerekek állapota nem súlyos, mindketten otthon lábadoznak, és az osztálytársai­kat is hazaküldték.

Hozzá teszik, ezzel párhuzamosan az intézményvezetők több helyen levelet küldtek a szülőknek, hogy ha tüneteket vesznek észre, ne engedjék iskolába a gyerekeket.

A két diákkal együtt Csongrád-Csanád megyében már három iskolában biztosan vannak fertőzöttek. A múlt héten betegedett meg egy tizedikes diák a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum Corvin Mátyás Technikum és Szakképző Iskolájában. Az intézmény azonnak lépett, értesítették a szülőket, és a Cseresnyés Kollégiumból is hazaküldték az érintett osztályba járó gyerekeket - írja a lap. Abban az osztályban információik szerint mindössze 6-7 diák kapott oltást.

„A plusz egy év óvoda nem halogatás, hanem megelőzés” – szakértők mondták el a véleményüket a túl korai beiskolázásról Közoktatás Fuchs Viktória

„A plusz egy év óvoda nem halogatás, hanem megelőzés” – szakértők mondták el a véleményüket a túl korai beiskolázásról

Az iskolák nagy részében nincs elég idő, energia és szakember arra, hogy a problémákkal küzdő kisgyerekekkel egyénileg foglalkozzanak. Aki az iskolakezdés során lemarad, azt gyakran később is kudarcok érhetik, ami meghatározza a későbbi iskolai előmenetelét és önmagáról alkotott képét.