Az iskolákban és az egyetemeken is oltanak Romániában Közoktatás
Eduline/MTI

Az iskolákban és az egyetemeken is oltanak Romániában

Az országban a tanévkezdéssel egy időben két hónapos koronavírus elleni oltási kampány is kezdődik a diákok, szülők, tanárok és kisegítő személyzet számára is.

A közoktatásban szeptember 13-ától november 15-ig szervezik a kampányt: az iskolák orvosi rendelőiben, mobil oltópontok felállításával vagy olyan közeli oltóközpontokban, ahol a 12 év feletti kiskorúaknál engedélyezett Pfizer- vagy Moderna-vakcinát használják - tudatta Valeriu Gheorghita katonaorvos, az oltási kampány koordinátora.

A felsőoktatásban október elsején kezdődik és december elsején ér véget a kampány.

Romániában szeptember 13-án mindenütt jelenléti oktatással indul a tanév, és csak azokon a településeken térnek át online oktatásra, ahol hat ezrelék fölé emelkedik a fertőzöttségi ráta.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

"Éhen halni pont elég" - alamizsnának is kevés a NOKS-os dolgozók fizetése Közoktatás Székács Linda

"Éhen halni pont elég" - alamizsnának is kevés a NOKS-os dolgozók fizetése

Miközben a pedagógusok fizetése várhatóan ismét emelkedik januárban, a nevelést és oktatást közvetlenül segítők bérei továbbra is elképesztően alacsonyak. Ráadásul a jövő év sem ígér túl sok jót számukra, hiszen a kormány továbbra sem tartja szükségesnek a rendszergazdák, titkárok, pedagógiai asszisztensek béremelését.