Kiment a NAV Iványi Gáborék szegedi iskolájába, de nem volt mit lefoglalni Közoktatás
Csik Veronika

Kiment a NAV Iványi Gáborék szegedi iskolájába, de nem volt mit lefoglalni

Padok és táblák, ennyit talált a NAV Iványi Gábor egyházának szegedi iskolájában.

A Magyar Evangéliumi Testvérközösség (MET) szegedi intézménye már tavasszal felkerült az adósok listájára, most a NAV is kivonult - írta meg a hvg.hu. Iványi Gábor egyházának szegedi iskolájában azonban már csak padokat és táblákat találtak. Iványi Gábor közleményéből az is kiderül, az adóhatóság már rá is tette volna a kezét az értékesíthető ingóságokra, ha lettek volna ilyenek.

Az iskolát teljesen ellehetetlenítették az utóbbi években, a MET a kormány támogatása híján évről-évre egyre nehezebb helyzetbe kerül, miközben állami feladatokat is ellát, és intézményeiben főként szociálisan rászoruló családoknak nyújtanak segítséget, akár oktatásról, akár más ellátásról van szó.

Tavaly augusztusban a normatíván felül járó támogatás felét – írja az oldal -, az idén júniusban már a teljes összeget vonták el az általuk fenntartott intézményektől, és ahogy azt Maruzsa Zoltán oktatási államtitkár közölte a Testvérközösséggel, köznevelési szerződést sem kötnek velük a következő tanévre.

A szegedi iskola sorsáról a hvg.hu megpróbálta megkérdezni a Testvérközösség helyi vezetőjét, egyelőre nem érték őt el telefonon.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Így szervezték át a gólyatáborokat a BME-n Felsőoktatás Kurucz Tünde

Így szervezték át a gólyatáborokat a BME-n

Mentálhigiénés szakember, választási lehetőség és „semmi sem kötelező” – a Műegyetemen az elmúlt év során változtattak a gólyatáborokon. A tavalyi vizsgálat eredményéről, az átszervezésekről és a pótfelvételiről Bihari Péterrel, a BME oktatási rektorhelyettesével és Lévai Imrével, az egyetem hallgatói képviseletének elnökével beszélgettünk.