Minden az állam kezébe kerülhet: drogprevenciós felvilágosítást is csak állami szerv tarthat majd Közoktatás
Csik Veronika

Minden az állam kezébe kerülhet: drogprevenciós felvilágosítást is csak állami szerv tarthat majd

A "pedofilellenes" törvényben arra új szabályozást hoztak, hogy jövőben milyen szervezetek tarthatnak ilyen felvilágosítást a diákoknak.

Most az állami szervezetek mellett sok civil szervezet is foglalkozik iskolai drogprevencióval. Az új jogszabály viszont úgy fogalmaz, hogy civil szervezet a „kábítószer káros hatásaival kapcsolatos foglalkozást csak akkor tarthat, ha jogszabályban kijelölt szerv nyilvántartásba vette”.

Az RTL Híradójának Felvinczi Katalin, a Magyar Addiktológiai Társaság főtitkára azt mondta, hogy a korábbi szabályozás is nagyon nehezen betartható volt, de a szervezet nem érti, mit keres az új szabály a "pedofilellenesnek" címkézett jogszabályban.

Az RTL megkereste a minisztériumot is, ahol csak azt a választ kapták: egyértelműbbé akarták tenni az iskolai drogprevenció szabályait.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Pótfelvételi 2025: mutatjuk, mely egyetemeken van a legtöbb állami férőhely Érettségi-felvételi Kurucz Tünde

Pótfelvételi 2025: mutatjuk, mely egyetemeken van a legtöbb állami férőhely

Mínusz 3128 – ennyivel csökkent az állami ösztöndíjas képzések száma a 2025-ös pótfelvételin. Ez összességében mintegy 36 százalékkal kevesebb, mint az előző évben. Ennek ellenére vannak olyan egyetemek, melyek kifejezetten jól jártak, de arra is akad példa, ahol kereken ezer férőhellyel kevesebb állami ösztöndíjas helyet hirdettek meg a pótfelvételin.