Ismét enyhítettek: egész nyáron szervezhetnek táborokat a köznevelési intézmények Közoktatás
Eduline

Ismét enyhítettek: egész nyáron szervezhetnek táborokat a köznevelési intézmények

Többek között erről is beszélt Novák Katalin, tárca nélküli miniszter egy mai sajtótájékoztatón.

Nem csak az esetleges nyelvvizsga-amnesztiáról volt szó kedd délelőtt a közösségi élet újraindításáért felelős operatív törzs ülésének sajtótájékoztatóján, de egyéb döntéseket is bejelentett Novák Katalin tárca nélküli miniszter, az operatív törzs vezetője – írja az Infostart.

Ezek egy része a diákokat is érinti:

  • A köznevelési intézményekben július végéig meghosszabbítják a gyermekfelügyeletet – ezt a lehetőséget naponta 15-17 ezren veszik igénybe.
  • Egész nyáron szervezhetnek tábort a köznevelési intézmények, az augusztus 23. utáni időszakra vonatkozó tiltást megszüntették.
  • Feloldották azt az általános korlátozást, hogy a gyermeküket kísérő szülők nem léphetnek be a köznevelési intézmény épületébe, de az intézmények egyedileg szabályozhatják a beléptetést.

Július elsejétől pedig újabb enyhítések jöhetnek, ugyanis az operatív törzs javaslatot tesz a kormánynak, hogy csak azokat az intézkedéseket tartsák fenn, amelyek a védekezéshez feltétlenül szükségesek, "hogy a lehető legnagyobb szabadságot tudjuk biztosítani maximális biztonság mellett" – mondta Novák Katalin.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Tanulás barlangban, csónakon vagy éppen a hegy tetején – ilyenek a világ legfurcsább iskolái Campus life Gál Luca

Tanulás barlangban, csónakon vagy éppen a hegy tetején – ilyenek a világ legfurcsább iskolái

Legtöbbünk számára az iskola egy épület, tantermekkel, padokkal és táblával. De mi van akkor, ha az osztályterem egy barlang mélyén, egy hajón vagy egy hegy tetején van? A világ különböző pontjain található iskolák néha annyira eltérnek a megszokottól, hogy nehéz elhinni, valóban léteznek. Összegyűjtöttünk néhányat a legkülönlegesebbek közül.