Nyilatkozat megosztását javasolja Magyartanárok Egyesülete azoknak, akik ellenzik az új NAT-ot Közoktatás
Eduline

Nyilatkozat megosztását javasolja Magyartanárok Egyesülete azoknak, akik ellenzik az új NAT-ot

A Magyartanárok Egyesülete választmánya nyilatkozat megosztását javasolja azoknak a tanároknak, akik egyetértenek a NAT-ra vonatkozó bírálatokkal.

"Változatlanul kiállunk a kormányrendelet visszavonása mellett, de amíg ez nem történik meg, a konstruktív engedetlenség marad számunkra" - írják az oldalukon. Ezért arra kérik kollégáikat, hogy ha egyetértenek az új Nemzeti alaptanterv eddigi bírálataival, akkor másolják ki az alábbi szöveget és posztolják a saját nevükben:

Én, XY nyilvánosan bejelentem, hogy tanári munkámban választani fogok a 2020-ban kiadott NAT egymásnak ellentmondó előírásai közül. A korszerű, képességfejlesztésre, szövegértésre és szövegalkotásra, műértő és műélvező olvasásra, kommunikációs képességekre és modern nyelvszemléletre vonatkozó követelményeket követem. A műveltséganyagot megjelölő, az alaptanterv műfaját és a realitást figyelmen kívül hagyó, mértéktévesztő szerző- és műlisták mindezzel összeegyeztethetetlenek. A két egymást kizáró feladatrendszer közül tehát az elsőt: a fontosabbat, az előremutatót választom, a másikat figyelmen kívül hagyom. #nat2020nem

Az egyesület elnöke, Arató László már meg is tette.

Az egyesület az új Nemzeti alaptanterv megjelenése után az elsők között adott ki állásfoglalást, amiben azt írták, "magyar nyelv és irodalomból a változások olyan mérvűek, hogy valójában új NAT-ról kell beszélnünk".

Magyartanárok Egyesülete: ez "nem nemzeti és nem alaptanterv"

Magyar nyelv és irodalomból a változások olyan mérvűek, hogy valójában új NAT-ról kell beszélnünk - véli Arató László, a Magyartanárok Egyesületének elnöke. A hét végén megjelent Nemzeti alaptantervvel kapcsolatban folyamatosan érkeznek a szakmai egyesületek észrevételei, véleményei.

Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.