Ilyen megjegyzésekkel bombázzák az alternatív iskolát választó szülőket? Közoktatás
Eduline

Ilyen megjegyzésekkel bombázzák az alternatív iskolát választó szülőket?

Ismét egyre több szülői és tanári Facebook-csoportban terjed egy tavaly márciusi cikk, amelyet egy édesanya írt arról, milyen visszajelzéseket kapott ismerősöktől, amikor kiderült, hogy gyerekeinek alternatív iskolát keres.

„Az alternatív mint kifejezés ezen a piactéren szinte kizárólag kétféle jelentéssel bír, az egyik oldalon mentsvár és tuti hívószó, a másik oldalon az ördög maga. Bármikor szóba jött az iskolaválasztás kérdése, a top 10 vádpontból biztos, hogy megkaptam legalább kettőt-hármat, hogy miképp fogom tönkretenni a gyermekem jövőjét, ha bedőlök az alternatív iskolák bármelyikének” – olvasható a Szülő 2.0 oldalon megjelent cikkben.

A szerző többek között olyan ellenérveket hallott, mint „a tanító néni a lényeg, nem az iskola”, az alternatív iskola „nem készít fel az életre”, a diák „burokban nő fel, a valóság nem ilyen”, „nincs átjárás a normál iskolákba”, nem tanul majd tiszteletet és fegyelmet, az iskola nem készíti majd fel a felvételire, „egész nap csak babzsákot dobálnak és játszanak”.

A cikket teljes terjedelmében itt olvashatjátok el.

Hogyan lehet kiválasztani a legjobb középiskolát? Ezt tanácsolják a szakemberek

Milyen szempontok alapján döntenek a családok, amikor középiskolát választanak? És vajon a szülő vagy a gyerek szava a döntő, ha a továbbtanulásról van szó?

 

Nem vettek fel az egyetemre? Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak Érettségi-felvételi Gál Luca

Nem vettek fel az egyetemre? Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak

Megérkeztek a 2025-ös felvételi ponthatárok, ám nem mindenki örülhetett a szerdai SMS-nek. Több tízezer jelentkező maradt le a vágyott szakokról, sőt sokan egyáltalán nem kerültek be semmilyen képzésre. Ha te is azok közé tartozol, akik nem nyertek felvételt, ne keseredj el: több alternatíva is a rendelkezésedre áll. Cikkünkben összegyűjtöttük, milyen lehetőségek közül választhatsz, ha első körben nem sikerült bejutni az egyetemre vagy főiskolára.