Ennél jobb dolgot nem is tehetnének a diákok karácsony előtt Közoktatás
Eduline

Ennél jobb dolgot nem is tehetnének a diákok karácsony előtt

Jocó bácsi diákjai idén két ajándékkal készülnek az osztálykarácsonyra. Az egyik azé lesz, akit húztak, a másikat azonban adományként küldik el egy alapítványnak.

Nagyon fontos a jótékonyság, tudatosan nevelem őket erre - írja Jocó bácsi, vagyis Balatoni József történelemtanár a wmn.hu-n.

A diákoknak egyébként Jocó bácsi szerint nagyon tetszett az ötlet. Kitettek két táblázatot a tanterembe, az egyikre azok a dolgok kerülnek, amelyeket a diákok színesen kapnának attól, aki őket húzta. A másikra pedig olyan alapítványokat írhatnak fel, amelyeket szeretnének támogatni.

Így sok alapítványt megismernek, emellett pedig azt is megtudják, kit támogatna szívesen az osztálytársuk - tette hozzá Jocó bácsi.

Leszakadt a plafon egy szolnoki gimnáziumban, a diákok kreatívan reagáltak

Leszakad a mennyezet a szolnoki Varga Katalin Gimnáziumban, kreatívan reagáltak a helyzetre a diákok.

Kollégium, albérlet vagy valami más? Az egyik legnagyobb kihívás az egyetemistáknak a lakhatás megszervezése Felsőoktatás Gál Luca

Kollégium, albérlet vagy valami más? Az egyik legnagyobb kihívás az egyetemistáknak a lakhatás megszervezése

Az egyetemi felvételi után az egyik legfontosabb, ugyanakkor az egyik legnagyobb kihívást jelentő feladat a megfelelő lakhatás megtalálása. 2025-ben több mint 95 ezer hallgató jutott be valamely felsőoktatási szakra, az országban az egyetemisták száma pedig évről évre növekszik. Ezzel párhuzamosan azonban a kollégiumi férőhelyek száma nem követi ezt a trendet, az albérletek ára pedig az egekbe szökött, így a lakhatás kérdése komoly stresszfaktorrá vált a hallgatók számára.