2011. október. 04. 15:37 Eduline Utolsó frissítés: 2011. október. 04. 15:35 Közoktatás

Diákok és szüleik haltak meg egy robbantásban a szomáliai oktatási minisztériumnál

Legkevesebb 70 halálos és több mint 50 sebesült áldozatot követelő robbanás történt kedden a szomáliai fővárosban, Mogadishuban az oktatási minisztérium bejáratánál - közölte a mentőszolgálat. Egyes hírek szerint a halálos áldozatok száma eléri a százat.

A tájékoztatás szerint teherautóba rejtett pokolgép robbant fel. Az áldozatok zömmel a minisztérium előtt az ösztöndíjeredményekre várakozó diákok és szüleik közül kerültek ki.
   
Kórházi források iszonyatos sérülésekről számoltak be: sokan súlyosan megégtek, többen megvakultak vagy végtagjaikat vesztették a detonációban. Több gépkocsi kiégett. A robbanás után több százméteres körzetben szóródott szét a törmelék.
   
A merénylet elkövetőjeként az al-Shabaab iszlamista milícia jelentkezett. Az al-Kaida nemzetközi terrorhálózattal szövetséges csoport fegyveresei augusztus elején kivonultak Mogadishuból, de továbbra is jelentős területeket tartanak az ellenőrzésük alatt Szomália középső és déli részén. Céljuk az ENSZ által is támogatott átmeneti kormány megdöntése. Az iszlamisták szerint a kabinet a nyugati országok bábja.

MTI

Ajándékozás az iskolákban: öröm vagy anyagi teher? Campus life Székács Linda

Ajándékozás az iskolákban: öröm vagy anyagi teher?

Sok iskolában hagyomány, hogy a diákok decemberben megajándékozzák egymást. Míg egyes osztályokban jelképes összegből szervezik az ünneplést, máshol akár 5–6000 forintos ajándékokra is számítanak. A növekvő anyagi különbségek miatt azonban egyre több család számára okoz feszültséget az ünnepi készülődés, és vannak gyerekek, akik az anyagiak miatt mindezekből kimaradnak.