Nem lehet tudni, lesz-e fűtés a Pest megyei iskolákban Közoktatás
Eduline

Nem lehet tudni, lesz-e fűtés a Pest megyei iskolákban

Kikapcsolták a gázszolgáltatást több a Pest Megyei Önkormányzat által fenntartott oktatási és közművelődési intézményben, illetve lakásotthonban – tudta meg a hvg.hu. Az önkormányzat szerint komolyabb krízishelyzet is bekövetkezhet, ha nem kapnak azonnali és jelentős segítséget.

Mintegy 135 millió forint közüzemi díj befizetésével tartozik a Pest Megyei Önkormányzat, emiatt több, a megye kezelésében lévő közintézményben lekapcsolták a gázszolgáltatást. A hvg.hu birtokába került lista szerint tizennyolc iskolában – ami az önkormányzat által fenntartott oktatási intézmények kétharmadát jelenti – és a Pest Megyei Könyvtárban április-május óta nincs gázszolgáltatás. Az utóbbinál a telefont is kikapcsolták – erősítette meg a hvg.hu információit Biczak Péter könyvtárigazgató. Felmerült egyébként az is, hogy a dolgozók egy részét elbocsátja a fenntartó. A cikk folytatását a hvg.hu-n olvashatod el.

eduline

 

Magas pontszámokkal a legjobb szakokra kerülnek be, de a beiratkozásig már nem jutnak el Felsőoktatás Székács Linda

Magas pontszámokkal a legjobb szakokra kerülnek be, de a beiratkozásig már nem jutnak el

A magyar felsőoktatás-politika évről évre sikerként könyveli el, hogy nagyjából az elmúlt három évben jelentősen nőtt a magyar egyetemekre jelentkezők és felvettek száma. Arról viszont nincsenek statisztikák, hogy a felvettek közül végül ténylegesen hányan iratkoznak be és kezdik el a tanulmányaikat a magyar intézményekben. A meglévő adatok viszont azt mutatják; gyakran épp a legtehetségesebb diákok azok, akik nem itthon folytatják.