Hoffmann Rózsa: Orbánnak van a legnagyobb hatása az oktatáspolitikára Közoktatás
Eduline

Hoffmann Rózsa: Orbánnak van a legnagyobb hatása az oktatáspolitikára

A 2013-as dátum sem biztos a pedagógus-életpályamodell keretében beígért béremelésekkel kapcsolatban - mondta a hvg.hu-nak Hoffmann Rózsa. Az oktatási államtitkár szerint ma a pályakezdő diplomások harmadát néhány hónap után elküldik, annyira alacsony a tudásuk és a munkamoráljuk. Az érettségizettek nagy része abban az illúzióban él, hogy versenyképes tudás birtokába jutott, holott ez nincs így.

"A kormányfő egyszer sem íratta át a koncepciót. Többször átbeszéltük, legutóbb pedig az egész kormány jóváhagyta. Félreértésen vagy szándékos csúsztatáson alapulnak azok a sajtóhírek, amelyek ennek ellenkezőjéről szólnak. Ezt bizonyítani is tudjuk, mert napokon belül meg fog jelenni a kormány által jóváhagyott koncepció. Javaslom, hogy azt majd vessék össze a decemberben megjelent változattal. Azt fogják látni, hogy ugyan gazdagodott az anyag, de alapkoncepciójában semmit nem változott" - mondta az oktatási államtitkárság. A teljes interjút a hvg.hu-n olvashatod el.

eduline

 

Akár százezer forintos különbség is lehet a középiskolai felvételi előkészítők díjai között Közoktatás Gál Luca

Akár százezer forintos különbség is lehet a középiskolai felvételi előkészítők díjai között

Jelentős összegeket spórolhatnak a szülők, ha gyereküknek sikerül bekerülnie egy középiskola által szervezett felvételi felkészítőre: ezek ára jellemzően néhány tízezer forint. Külsős szervezeteknél azonban már mélyebben a pénztárcába kell nyúlni, hiszen a díjak akár a százezer forintos szintet is elérhetik.