A komlóskai Ruszin Nemzetiségi Általános Művelődési Központ iskolájában csütörtökön összesen hét gyermek kezdte meg a tanévet az 1-6. évfolyamon - mondta Köteles László polgármester.
A komlóskai iskola - az ország legkisebb általános iskolája
Fotó: MTI Fotó: Vajda János Az egyetlen elsős diákhoz, Szűcs Pannához - helyi szokás szerint - a teljes iskola elment, kolomppal jelezve neki azt, hogy itt az ideje az iskolakezdésnek. Együtt kísérték be az iskolába az új diákot, aki elsőként léphetett be a tanterembe. A komlóskai bölcsődébe két, az óvodába pedig 12 gyermek jár.
Az eKRÉTA külföldi elérhetőségét három évvel ezelőtt blokkolták a rendszert ért, külföldi IP címekről érkező hekkertámadások miatt. A tiltást viszont feltehetően azóta sem oldották fel, ami külföldön élő vagy dolgozó szülők számára minden egyes nap megnehezíti, hogy értesüljenek a gyerekeik érdemjegyeiről, tanóráiról, és megkapják a velük kapcsolatos üzeneteket.