A Pest megyei önkormányzat azt ígéri, mindenképpen megtalálja a módját annak, hogy a könyvkiadóknál és -forgalmazóknál fennálló jelentős tartozása ellenére biztosítsa az általa fenntartott iskolák számára a tankönyveket.
A tankönyves testület vezetője azt ajánlja a tagjainak, hogy ne szállítsák ki a tankönyvek egy részét azoknak az iskoláknak, amelyek fenntartója még a tavalyiak árát sem fizette ki. A szervezet közgyűlése szerint előbb az érintett önkormányzatoknak rendezniük kellene a múlt évi számlát, továbbá előleget is kellene fizetniük - olvasható a cikkben.
A megyeháza sajtófőnökének elmondása szerint már tárgyaltak a TVOT illetékeseivel a körülbelül 50-60 milliós adósság rendezéséről, s noha a konkrét megállapodásról még nincsenek információk, szeptemberben minden iskolásnak lesz tankönyve.
Ambrus András hozzátette: elképzelhető, hogy az önkormányzat bizonyos összeget "átcsoportosítva" rendezi adósságának egy részét, de az iskolákban tavaly kiosztott ingyenes könyvek visszaszedése és újraosztása is felvetődött egyfajta megoldási javaslatként.

Szállítják az idei tankönyveket. Kihez jut el?
A TVOT március 9-én közleményben tudatta, hogy a Pest megyei önkormányzat 2010. szeptembere óta a tankönyvek árának csak a töredékét utalta át, annak ellenére, hogy az e célra járó normatív támogatást még augusztusban megkapták. Ezért előfordulhat, hogy az idén szeptemberben nem vagy csak előzetes fizetés után szállítanak majd tankönyveket a megyei fenntartású iskolákba a terjesztők és a kiadók.
A megyeháza számos jogcímen máig többmilliárdos tartozást halmozott fel; a legtöbb pénzzel (1,2 milliárddal) a korábban az iskolákban és a szociális otthonokban közétkeztetést ellátó HunGast Kft.-nek adós. A megyei önkormányzat a "könyves" cégeken kívül tartozik az intézményeiben megbízási szerződéssel foglalkoztatott óradíjasoknak, a közüzemi szolgáltatóknak, de nem tudják fizetni a közgyűlés tagjainak tiszteletdíját, a szociálisan rászorulóknak járó ösztöndíjak egy részét, s a tavaly esedékes adó- és járulékfizetés is "csúszik". Az információk szerint a középiskolai érettségi bizottságok elnökei közül is többen hiába számláztak.
MTI