Elfelejtette kihirdetni a 2011/2012-es tanév rendjét Hoffmann Közoktatás
Eduline

Elfelejtette kihirdetni a 2011/2012-es tanév rendjét Hoffmann

Az elmúlt évek szokásaitól eltérően az oktatási államtitkár még nem hirdette ki a 2011/2012-es tanév rendjét - írja a Hírszerző.

Június 7-én megjelent a 2011/2012-es tanév rendjéről szóló miniszteri rendelet - a legfontosabb dátumokról, az érettségi időpontokról és a tanítási szünetekről itt olvashatsz.

Úgy tűnik, felrúgta az eddigi szokásokat az Orbán-kormány, eddig ugyanis nem hirdette ki a következő, 2011/2012-es tanév rendjét. Ugyan a közoktatási törvényben nincs meghatározva, hogy meddig kell az oktatásért felelős kormánytagnak kihirdetni a tanévrendet, de az elmúlt húszéves gyakorlat alapján május közepéig ezt megtették az előző oktatási miniszterek.

Most azonban még június 3-án sem lehet tudni, hogy mikor kezdődik az iskola, mikor lesz az őszi, téli, tavaszi szünet, és mikor kell letenni az érettségi vizsgákat. Az oktatási államtitkárság sajtóosztályán a Hírszerzővel azt közölték, valóban nem hirdették eddig ki, de napokon belül megteszik. A cikk folytatását a Hírszerzőn olvashatod el.

eduline

 

Pályakezdőként bruttó egymillió forintos fizetés? Ezekkel a képzésekkel kereshetnek most a legjobban a friss diplomások Pályakezdés Gál Luca

Pályakezdőként bruttó egymillió forintos fizetés? Ezekkel a képzésekkel kereshetnek most a legjobban a friss diplomások

Továbbra is az államtudományi képzések viszik a prímet, ha a pályakezdő diplomások fizetését nézzük – derül ki a Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) legfrissebb adataiból. Ugyanakkor nem csak ezen a területen lehet kimagasló kezdőbérre számítani: egyes műszaki és informatikai szakokon végzettek bruttó átlagkeresete is megközelíti az államtudományi diplomákhoz kapcsolódó fizetéseket.